Ana SayfaTürkiyeİstanbul Sözleşmesi Topbaş ailesini de böldü

İstanbul Sözleşmesi Topbaş ailesini de böldü

Destek olanlar, karşı çıkanlar... İstanbul Sözleşmesi kentin ünlü Topbaş ailesini de ikiye böldü.

İstanbul Sözleşmesi’nin ikiye böldüğü ailelerden biri de Topbaş ailesi oldu.İstanbul Sözleşmesi kamuoyunda tartışılmaya devam ederken gazeteciler, yazarlar ve siyasilerden sonra STK’lar ve cemaatler de İstanbul Sözleşmesi’ne tavır almaya başladı.

Hüdayi Vakfı’nın başında Ahmet Hamdi Topbaş bulunuyor. Ahmet Hamdi Topbaş, İlim Yayma Cemiyeti Baskanı (1974-1985) ve Anap İstanbul İl Baskani (1983-1990) merhum Ali Eymen Topbaş’ın kardeşi.

Gazeteci yazar Fatih Şahintürk ise Topbaş ailesi hakkında ilginç bir ayrıntıyı dile getirerek konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Hüdayi Vakfı’nın başında merhum İlim Yayma Cemiyeti başkanlarından (1985) ve Anap İstanbul İl Baskani (1983-1991) Eymen Topbaş’ın kardeşi Ahmet Hamdi Topbaş bulunuyor. İlim Yayma Baskanlığı donemi 1974-1985.

Eymen Topbaş’ın kızı Esra Topbaş ise işadamı Sami Habbab ile 2005’te evlenince Esra Habbab soyadını almıştı.

Esra Habbab 2015 yılında kurulan sivil toplum için Sivil Toplum Destek Vakfı kurucuları arasında yer alıyor.

Esra Habbab’ın kurucuları arasında yer aldığı Sivil Toplum Destek Vakfı ise toplumsal cinsiyet eşitliği, feminizm ve LGBT gibi hareketlere verdigi destekle biliniyor.

Söz konusu vakfın kurucuları arasında Esra Habbab’ın yanısıra kamuoyunda Pelikan Vakfı olarak bilinen Bosphorus Global Yönettim Kurulu Üyesi Can Paker’in oğlu Kerim Paker de yer alıyor.

Hudayi Vakfı’nın İstanbul Sözleşmesi’ni reddetmesi ve sivil toplum vakfının sözleşmeye destek vermesi, amca Ahmet Hamdi Topbaş ile yeğen Esra Habbab Topbaş İstanbul Sözleşmesi konusunda karşı karşıya geldi yorumlarına neden oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri