Ana SayfaTürkiyeİstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Şehir Üniversitesi ile ilgili neler oluyor? Mahkeme neden...

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Şehir Üniversitesi ile ilgili neler oluyor? Mahkeme neden ‘kararsız’

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Şehir Üniversitesi ile ilgili neler oluyor? Önce gel al paranı dedi sonra görevsizliğini ilan etti?

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Şehir Üniversitesi ile ilgili neler oluyor? Önce gel al paranı dedi sonra görevsizliğini ilan etti? Tam 14 aydır maaşlarının alamayan akademisyenlerin kafası karmakarışık oldu.

Aylar önce Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi, Şehir Üniversitesi’nin alacakları hakkında bir duyuru paylaştı. Duyuruda tereke tasfiye dosyasının tutulmasına başlanacağı belirtilerek, tüm alacaklarının mahkemeye başvurmaları istendi. Aslında olaylar da tam bu noktadan sonra arapsaçına döndü. Yaşananlar Türkiye’deki hukuk sisteminin tutarsızlıkları konusunda çok net fikirler veriyor.

İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde Şehir Üniversitesi ile ilgili neler oluyor?

Yüzlerce hoca bu duyurunun ardında 14 aylık ödenmeyen maaşlarını alabilmek için Kartal’daki 17. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin yolunu tuttu. Ellerinde onlarca belgeyle.

Anadolu Hukuk Mahkemesi çalışanları, gelen belgeler ve başvurular karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

Aylar süren bekleyişin ardından Şehir Üniversitesi hocaları haklarının ödeneceğini umarken tam bir fiyaskoyla karşılaştılar. Neydi o fiyasko?

Mahkeme dosyası yanlış birime gönderilmişti.

Önce hocaların alacaklarına dair ilan yayınlayıp ardından mesele kamu tüzel kişiliğine haiz olduğundan mahkeme görevsizliğini duyurdu.

Burada yanıt bekleyen başka sorular çıkıyor ortaya.

Hocaların 14 aylık alacaklarıyla hakkındaki bu dosya hangi birimle ilgili? Şehir Üniversitesi dosyası bundan sonra nereye gidecek?

Önce alacakların verilmesine karar veren mahkeme ne oldu da 4 ay sonra kendi görevsizliğini ilan etti?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri