Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu için buluşma çağrısına İsmail Kılıçarslan'dan tuhaf tepki

Kılıçdaroğlu için buluşma çağrısına İsmail Kılıçarslan’dan tuhaf tepki

İstanbul Tabip Odası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’daki şehit evinde uğradığı saldırı ve linç girişimine tepki gösterme için bir toplanma çağrısına bulundu. Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan bu çağrıya ilginç bir tepki gösterdi.

İsmail Kılıçarslan’dan İstanbul Tabip Odası’nın Kılıçdaroğlu için buluşma çağrısına tuhaf tepki

İsmail Kılıçarslan olayın bütününü görmek yerine İstanbul Tabip Odası’nın kullandığı dilin yapı sökümüne odaklanınca sosyal medyada tepkiyle karşılandı. Kılıçarslan, “Bu nedir yahu? ‘Faşist saldırı’ bilmem ne. Memleketin gül yüzlü çocuklarına yapılan Amerikan emperyalizmi destekli PKK saldırılarında neredeler? Tabii ki yoklar. Sonra ‘diye medyanın ayrımcı dili’ falan bıkbık.” ifadeleriyle İstanbul Tabip Odası’nın tweet’ine tepki gösterdi.

İstanbul Tabip Odası’nın Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırıyı protesto yürüyüşüne anlamsız bir tepki gösteren Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ın kısa süre sonra bu tweet’i sildiği gözlendi.

İsmail Kılıçarslan Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı ve linç girişimi hakkında sonrasında bir dizi tweet attı.

İstanbul Tabip Odası’nın Kılıçdaroğlu tweet’i

İstanbul Tabip Odası’nın resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan faşist saldırıyı protesto etmek için bütün meslektaşlarımızı bugün (22 Nisan Pazartesi) saat 12.00’de Şişhane Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz. Faşizme karşı omuz omuza!” denildi.

Türk Tabipler Birliği de kınadı

Türk Tabipler Birliği de”Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi olarak demokratik siyasete olan bağlılığımızı ifade ediyor ve bu değerlere yönelik bütün saldırıları kınıyoruz” sözleriyle Kılıçdaroğlu’na link girişimini ve saldırıyı kınadı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz