Ana SayfaTürkiye23 Haziran'da seçimler yenilenecek! İmamoğlu'nun mazbatası geri alınıyor

23 Haziran’da seçimler yenilenecek! İmamoğlu’nun mazbatası geri alınıyor

YSK’daki toplantıdan İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararı çıktı. Şimdi herkes İstanbul’da yeni seçimlerin ne zaman sorusunun cevabını merak ediyor. Yanıt bekleyen bir başka soru da İmamoğlu’nun mazbatası geri alınacak mı? İstanbul’da yeni seçimler ne zaman yapılacak ve Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası geri alınacak mı? YSK’nın son kararıyla seçimler 23 Haziran günü yenilenecek. Mazbata ise geri alınacak.

Ekrem İmamoğlu’ndan ilk açıklama

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ilk açıklamasında, “Şu an açıklama içini çok erken. Karar çok taze” diye konuştu. Peki İstanbul’da yeni seçimler ne zaman yapılacak? İmamoğlu’nun mazbatası alınacak mı?

Mazbata İmamoğlu’ndan geri alınacak mı?

YSK mazbatayı Ekrem İmamoğlu’ndan alacak mı? FOX Haber Ankara muhabiri Barış Kaya, “Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası geri alınacak” dedi.

YSK seçimlerin yenilenmesi sandık kurullarıyla ilgili. Sandık kurullarını oluştururken yaşanan usulsüzlüklerle alakalıydı. AK Parti bunun için olağanüstü itirazda bulunmuş ve tam kanunsuzluk var demişti. YSK bununla ilgili bir yenileme kararı aldı.

İstanbul’da yeni seçim ne zaman?

İstanbul’da 31 Mart seçimleri AK Parti’nin itirazları nedeniyle yenilenecek. Peki yeni seçimler ne zaman? Daha önce, yani itirazların ilk günlerinde seçimler için yenilenme kararı alınırsa bu tarih 2 Haziran olarak konuşulmuştu. Ancak aradan çok zaman geçti. Şu an için 2 Haziran’da yeni seçim yapılması mümkün görünmüyor.

İstanbul’da yeni seçimler 23 Haziran’da

İstanbul’da YSK’nın kararıyla seçimler 23 Haziran günü yapılacak. 23 Haziran günü İstanbul halkı bir kez daha sandıklara gidecek ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için oy kullanacka.

FOX 7 Temmuz’u işaret etmişti

FOX Ankara muhabiri Barış Kaya, “İçerden aldığımız habere göre İstanbul’da yeni seçimler 7 Temmuz’da yapılacak. Daha önce 2 Haziran diye konuşulmuştu. Aldığımız bilgiye göre yeni seçimler 7 Temmuz’da yapılacak. Ancak bu bir iddia. Kesin değil” diye konuştu.

Sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yapılacak

Maltepe ve Büyükçekmece’de seçimler tekrarlanmayacak. Sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oylama yapılacak. İstanbul’da 39 ilçede seçimler geçerli. Sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi yapılacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz