Ana SayfaTürkiyeİstanbul'daki bütün ekmeklere zam!

İstanbul’daki bütün ekmeklere zam!

Halk ekmeğine yapılan zammın ardından bir zam da fırıncılar yaptı. Zam talebi kabul edilen fırıncılar 210 gram ekmeği 3 liradan satmaya başlıyor.

Dün İstanbul Halk Ekmek tarafından yapılan ekmek zammının ardından bugün de İstanbul Fırıncılar Odası’nın zam talebi İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan oylama ile kabul edildi. Fırınlar İstanbul’da 210 gram ekmeği 3 TL’den satacak.

İstanbul Fırıncılar Odası son olarak İTO’nun Kasım ayı meclis toplantısında 1 kilogram ekmeğin fiyatının 10.87 TL, 230 gram ekmeğin de 2.5 TL’ye satılmasını kararlaştırmıştı.

Artan maliyetler göz önünde bulundurularak yapılan zam ile birlikte ekmeğe yüzde 31 seviyesinde zam yapılmış oldu. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Şubat ayı Meclis toplantısında yapılan oylamada 1 kilogram ekmeğin fiyatı azami 14.286 TL olarak belirlendi. Buna göre İTO’ya bağlı fırınlar İstanbul’da 210 gram ekmeğin fiyatı 3 TL’ye satacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk ekmeğe zam yapıldığını açıklamıştı. Karara göre 250 gramlık halk ekmek 1.25 TL’den 2 TL’ye çıktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri