Ana SayfaMagazinİstanbullu Gelin'de Esma Hanım'ın ölüm sahnesi finale damga vurdu

İstanbullu Gelin’de Esma Hanım’ın ölüm sahnesi finale damga vurdu

İstanbullu Gelin filminin finaline Esma Hanım’ın ölüm sahnesi damga vurdu. Konakta Süreyya ile Esma Hanım baş başayken Süreyya ber kez daha gözyaşlarını tutamaz.

Esma Hanım’ın yanından kaçarak konağın üst katına çıkan Süreyya eskilerden bir minik kuşuyu açar. O an birden pencelerden sert bir esinti evin içini doldurur. İşte tam o anda ne olduğuna tam anlam veremeyen Süreyya’ın elinden eski bir toka yere düşüverir. Ve Süreyya koşarak bahçeye, Esma Hanım’ın yanına koşar.

Esma Hanım’ın ölüm sahnesi

Önceki bölümde Süreyya’ya ‘öldür beni’ diye adeta yalvaran, hayatına hafızasını kaybetmiş, çocukluğuna dönmüş halde devam etmek istemeyen Esma Hanım, dizinin final bölümünde hayata gözlerini tek başına yumar.

Süreyya bahçeye koşup Süreyya Hanım’a baktığında, onun yalnız başına masanın başında son nefesini vermiş olduğunu fark eder.

Esma Hanım ölür, Süreyya ona sarılıp ağlar ve yeniden Garip Bey ile Esma Hanım’ın aşkları sahneye gelir: Hayatımda kendimi hiç bu kadar hafif hissetmemiştim.

Bütün bu sahne boyunca fonda Sezen Aksu’nun Efsane Kadın şarkısı çalar.

Aslı Enver’den İstanbullu Gelin’e veda mesajı

Süreyya karakterine müthiş bir bilgelik ve ender bulunan bir neşeyle hayat veren Aslı Enver 3 sezon sonra son bulan İstanbullu Gelin için bir veda mesajı paylaştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz