Ana SayfaTürkiyeİstanbullular en çok ulaşımdan şikayetçi

İstanbullular en çok ulaşımdan şikayetçi

İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki Beyaz Masa’ya Ocak ayında iletilen 900 bin 189 başvuruda ulaşımla ilgili şikayetler ilk sırada yer aldı. Raporda İGDAŞ ve İSKİ de şikayet edilen kurumlar arasında ilk sıralarda yer aldı. Raporun her ay düzenli olarak açıklanacağı belirtildi.

Bilgi isteminde ‘ulaşım’, talep başlığında ‘sosyal destek hizmetleri’nin ilk sırada yer aldığı şikayetlerde öne çıkan alt başlıklar, ‘otobüs gelmemesi’, ‘kaba davranış’ ve ‘durak, güzergah ihlali’ olarak belirlenirken, bilgi isteminde, ‘anlık otobüs bilgisi’ , ‘İstanbulkart Gıda’ ve ‘İstanbul Halk Süt’ oldu. Talep başvurularında ise, ‘randevu talebi’, ‘İstanbul Halk Süt’ ve ‘toplu taşıma seferlerinin arttırılması’ olarak sıralandı.

Ulaşımla ilgili şikâyetlerde listenin başında Kadıköy yüzde 7,62, Fatih yüzde 6,70, Şişli yüzde 4,71, Bahçelievler yüzde 4,65 yer alırken, kent ve toplum düzenine ilişkin şikayetlerde, Fatih yüzde 8,03 ilk sırada yer aldı. Fatih’i, yüzde 6,1’le Bahçelievler, yüzde 5,58’le Kadıköy ve yüzde 5,23 ile Küçükçekmece takip etti. Bilgi isteminde yüzde 6,18 Esenyurt, yüzde 5,42 ile Fatih; talep başvurularında ise yüzde 5,62 Esenyurt ve yüzde 4,98 ile Küçükçekmece ilk sıralarda yer aldı.

İGDAŞ ile ilgili şikayetlerin ilçe dağılımında, Eyüpsultan, Esenyurt ve Arnavutköy ilk sıralarda yer aldı. İSKİ ile ilgili şikâyetlerde ise Küçükçekmece, Fatih ve Esenyurt öne çıktı. İGDAŞ’ta en fazla şikâyet sayaç ve faturaya yönelik iken; İSKİ ile ilgili şikâyetlerde asfalt bakım onarım ve su arızası olduğu belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri