Ana SayfaTürkiyeİşte Babacan'ın yeni partisinin adı

İşte Babacan’ın yeni partisinin adı

Ali Babacan’ın yeni partisinin ilan edileceği tarih de partinin adı da belli oldu. İddialara göre yeni partinin adı Deva olacak. Partinin kuruluşu için de verilen tarih 11 Mart Çarşamba.

Son aylarda kuracağını söylediği partiyle gündeme gelen AKP’li eski bakan Ali Babacan, sürekli kuruluşunu ertelemesiyle dikkat çekiyordu. Kurulacak partinin ismi ve kuruluş tarihiyle ilgili bir iddia daha ortaya atıldı.

Ali Babacan’ın kurcağı partinin isminin Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacağı iddia edildi. Yine iddialara göre, kurucu kadrosunun içerisinde mevcut milletvekillerinin de olacağı belirtilen partinin 11 Mart 2020 Çarşamba günü resmen açıklanacağı belirtildi.

Bir başka iddiaya göre ise, Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi 14 ya da 15 Mart olarak söylendi. Bu iddiaya göre de içinde milletvekillerinin bulunacağı konuşulurken, iddianın gerçek çıkması durumunda parti Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bulunan 11’inci parti konumunda olacak.

Babacan’ın partisi, geçtiğimiz yılın aralık ayından beri sürekli kuruluş tarihini erteliyordu ve bu yüzden sık sık eleştirilere maruz kalıyordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri