Ana SayfaTürkiyeİşte bu da Davutoğlu'na efelenen Mahir Ünal'ın Pelikan bağlantısı

İşte bu da Davutoğlu’na efelenen Mahir Ünal’ın Pelikan bağlantısı

Mardin, Van ve Diyarbakır belediye başkanlarının görevden alınmalarına tepki gösteren Ahmet Davutoğlu’nu Mahir Ünal dün eleştirmişti. “Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz. Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun” diyerek Davutoğlu’nu hedef alan Mahir Ünal’ın Pelikan örgütünün beyni olarak nitelenen Can Paker ile fotoğrafı ortaya çıktı.

Mahir Ünal Can Paker ile birlikte

Davutoğlu’nu Pelikan bildirisi adlı metinle istifaya sürükleyen örgütün beyin takımınındaki Can Paker’in AK Parti siyasetini dizayn eden isim olduğu uzun zamandır konuşulmakta. AK Partili Mahir Ünal’ın 2 yıl önce Can Paker’le çektirdiği fotoğraf, özellikle Ünal’ın Davutoğlu eleştirilerinden sonra bugün çok daha büyük bir anlam kazanmış oldu.

PODEM ziyareti

AK Parti’de Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık yapmış Abdullah Gül’ü, Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı yapmış Ahmet Davutoğlu’nu eleştirmekte bir an tereddüt etmeyen Mahir Ünal’ın sadece 2 yıl önce Can Paker’in PODEM’ini ziyaret etmesi ne büyük tesadüf!

Mahir Ünal Davutoğlu’nu hedef almıştı

Mahir Ünal, belediye başkanlarının görevlen alınmalarına hukuki gerekçelerle karşı çıkan Ahmet Davutoğlu’nu ve Abdullah Gül’ü şu sözlerle eleştirmişti:

“Türkiye’nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi görmezden gelmek, Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi… Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu da katıldı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz