Ana SayfaTürkiyeİşte Davutoğlu'nun iktidara geldiği andaki ilk icraatı

İşte Davutoğlu’nun iktidara geldiği andaki ilk icraatı

Gazeteci Saygı Öztürk, Gelecek Partisi’nin Ankara’daki genel merkezini ziyaret etti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Ankara gazetecileriyle buluştu.

Cumhuriyet Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Gelecek Partisi’nin Ankara’daki genel merkezini ziyaret etti. Dün Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Ankara gazetecileriyle buluştu. O isimlerden biri de Saygı Öztürk’tü.

Saygı Öztürk, Sözcü gazetesinde hem izlenimlerini aktardı hem de Davutoğlu’nun açıklamalarına yer verdi.

Gelecek Partisi iktidar olduğunda yapacağı ilk iş neydi? Saygı Öztürk’ün bu soruna Davutoğlu teklemeden “siyasi etik’ karşılığını verdi.

İşte Saygı Öztürk’ün yazısındaki o bölüm…

Her siyasi parti “İktidar olmak” için kurulur. Davutoğlu da aynı görüşte. İktidar olması durumunda yapacağı ilk işin ne olacağını sorduğumuzda şu karşılığı verdi:

“İlk iş, ‘Siyasi Etik Yasası’nı çıkarmak olurdu. Çünkü, yolsuzlukların olduğu yerde başka şey konuşulmaz. AK Parti’den ayrılmadan önce, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yanlış olduğuna, adalet sisteminde sıkıntılar olduğuna ilişkin raporlar sundum. Bugün ne söylüyorsak, partide olduğum dönemde de fikirlerimi paylaştım. Sonuçta partiden ihracım gündeme gelince ayrıldım.

CHP’li Muharrem İnce, partisine dönük eleştirilerde bulundu, yeni bir hareket başlattı. Buna rağmen partisinden ihraç edilmedi. Ecevit, ayrı bir siyasi parti kurmasına rağmen, fotoğrafı hep CHP’de asılı kaldı. AK Parti’de böyle bir şey yok. Zaten, AKP’nin düzeleceğine inansaydık ayrılmazdık.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri