Ana SayfaTürkiyeİşte Davutoğlu'nun masasındaki son anket! Bu haber AK Parti'nin hiç hoşuna gitmeyecek

İşte Davutoğlu’nun masasındaki son anket! Bu haber AK Parti’nin hiç hoşuna gitmeyecek

Yeni seçimin kaderini kararsız kitlenin belirleyeceği uzun zamandır bilinen bir gerçekti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun masasında bulunan son anketin sonuçları oldukça çarpıcı.

Ahmet Davutoğlu’nun liderliğindeki Gelecek Partisi’nin masasındaki ankete göre; “kararsızlar” en fazla oya sahip bulunuyor. Ankete göre kararsızların oyu yüzde 30’un üzerinde yer alıyor.

Tarafsız Haber Ajansına ankete ilişkin bilgi veren Gelecek Partili kaynak, “AK Parti yüzde 30’ların altında, her geçen gün de bu aşağıya doğru bir seyir gösteriyor. İnanılmaz bir dip dalga geliyor. Bu dip dalga AK Parti’nin özellikle son dönemlerdeki  politikalarına bir karşı duruş. MHP’de yüzde 10’un altında. CHP oyunu koruyor. İYİ Parti’de yüzde 10 barajın altında gözüküyor. HDP de barajın altında gözüküyor. Şu an en büyük parti kararsızlar. Kararsızlar yüzde 30’un üzerinde” değerlendirmesini yaptı.

Gelecek Partili kaynak, “kararsızların” oyunu almak için nasıl bir çalışma yürüttüklerine ilişkin de şunları söyledi:

“Şu an yeni kurulmuş bir partiyiz, 3 ay olmadı, ancak gerek İletişim Başkanlığımız gerek partimizin diğer organları, bizler, il, ilçe, belde, sahada bu algıyı “kararsızlar” üzerindeki bu beklentiyi Gelecek Partisi’ne doğru kaydırmak için her türlü argümanı kullanıyoruz, her noktada temas etmeye çalışıyoruz, sosyal medya üzerinden, saha ziyaretleri, STK ziyaretleri. Bire bir temas çok önemli ve bunu da yapmaya çalışıyoruz, yapıyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri