Ana SayfaSporİşte Galatasaray'ın yeni başkanı Burak Elmas ve devraldığı enkaz

İşte Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas ve devraldığı enkaz

En yakın rakibine 41 oy fark atarak Galatasaray'ın yeni başkanı seçilen Burak Elmas'ın çözülmeyi bekleyen büyük sorunlar bekliyor.

En yakın rakibine 41 oy fark atarak Galatasaray’ın yeni başkanı seçilen Burak Elmas’ın çözülmeyi bekleyen büyük sorunlar bekliyor.

Galatasaray’da başkan adayları Eşref Hamamcıoğlu, İbrahim Özdemir, Yiğit Şardan, Metin Öztürk’ü geride bırakmayı başaran Burak Elmas, en yakın rakibi Hamamcıoğlu’nu 41 oy farkla geçerek sarı-kırmızılı kulübün 38. başkanı oldu. Peki, seçimi kıl payı kazanan Burak Elmas’ı başkanlık koltuğunda hangi sorunlar bekliyor?

Galatasaray’ın Olağan Genel Kurulu’nda kıran kırana geçen başkanlık seçiminin kazananı Burak Elmas oldu. Elmas böylece, camianın 38’inci başkanı olarak görev yapacak. Adaylığını koyduğu günden bu yana adından sıkça söz ettiren Başkan Burak Elmas sunduğu projeleriyle dikkat çeken isimlerdendi. Rakibi Eşref Hamamcıoğlu’nu son 4 sandıkta geçerek Galatasaray’ın yeni başkanı olan Burak Elmas’ı 350 milyonluk acil ödemenin yanı sıra, teknik direktör ve sponsor sorunları bekliyor.

Galatasaray’ın 38. başkanı Burak Elmas, “Birlik ve beraberlik ruhuyla tüm sorunları halletmek için tek yürek olacağız, birlikte çok çalışacağız” dedikten sonra gece yarısı yeni yönetimi ile acil bir toplantı yaptı.

Burak Elmas’ın öncelikle teknik direktör sorununu Fatih Terim’le çözmesi ve ardından transfere eğilmesi gerekiyor. İç transferde sözleşmeleri biten Arda, Donk gibi isimlerle anlaşılacağı sızan bilgiler arasında.

Burak Elmas’ı bekleyen bir sorun ise bazı sponsorların yeniden ikna edilmesi.

Galatasaray’ın yeni başkanı Burak Elmas, sıcak para için kasa kolaylığı da sağlamanın yollarını arıyor.

Burak Elmas ve yeni yönetiminin önümüzdeki günlerde futbol alanında birçok çalışma yapması bekleniyor. Transfer sezonunda Galatasaray’ın 546 milyon liralık harcama limiti bulunuyor. Elmas’ın, önümüzdeki günlerde ilk olarak teknik direktör konusunda Fatih Terim ile tekrar masaya oturması bekleniyor. Teknik Direktör konusunun çözüme kavuşmasıyla birlikte Burak Elmas ve yönetiminin transfer sezonuna hızlı bir başlangıç yapması bekleniyor.

Galatasaray’ın borcu

Burak Elmas’ın transfer döneminde en şanslı olduğu konu ise Galatasaray’ın UEFA ile yaptığı Finansal Fairplay (FFP) anlaşması olacak.

Galatasaray böylece sattığı kadar oyuncu transfer etmek zorunda kalmayacak. Bu da yeni yönetimin elini oldukça rahatlatacak. Ancak sarı-kırmızılıların tüm bunlara rağmen toplam borcu yaklaşık 2.7 milyar lirayı buluyor. Bu da yeni yönetimin çözmesi gereken konuların başında geliyor.

Yönetim kurulunun tam listesi

3 yıl görev süresi olan Burak Elmas başkanlığındaki 102. dönem yönetiminde yer alacak isimler ise şöyle:

Asil üyeler: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Başak Karaca, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Rezan Epözdemir, Özgür Işıtan Gün.

Yedekler: İbrahim Reha Keskin, Selim Sefada, Abdulvahap Gazi Tanrıverdi, Mehmet Polat Kalafatoğlu, Ahmet Ozan Şener.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri