Ana SayfaTürkiyeİşte Gelecek Partisi'nin ilk kadın kurucu ilçe başkanı

İşte Gelecek Partisi’nin ilk kadın kurucu ilçe başkanı

Teşkilatlanma çalışmalarına son sürat devam eden Gelecek Partisi, geçtiğimiz günlerde ilk kadın kurucu ilçe başkanını da atadı.

Gerek kurucular kurulunda, gerek parti başkanlık kurulu ve yönetim kurulunda gerekse de politika izleme kurullarında kadınlara alışılmışın çok üstünde yer ayıran Gelecek Partisi, bu hassasiyetini il ve ilçe yönetimlerinde de göstermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Çankaya ilçesinin atamasını yapan parti, bu görev için tercihini bir kadından yana kullandı. Gelecek Partisi, Çankaya kurucu ilçe başkanlığına Tülay Saraçlı’yı getirdi. Saraçlı, yetki belgesini Ankara il başkanı Osman Hakan Kılıç’ın elinden aldı.

Tülay Saraçlı kimdir?

1966 Doğuml olan Saraçlı, emniyet mensubu bir ailenin çocuğudur. Bir kız çocuğu annesi olan Tülay Saraçlı, 1984-1987 yılları arasında Tüik’te 1987-2001 yılları arasında bankacılık sektöründe görev yapmış olup şube müdürü olarak emekli olmuştur.

Yaklaşık 10 yıldır ticaretle iştigal eden Gelecek Partisi Çankaya ilçe Başkanı Tülay Saraçlı, aynı zamanda Hızlı Düşünme Ve Karar Verme Teknikleri eğitmenidir.

2019 TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en büyük 2. İlçesi olan Çankaya’ya Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Tülay Saraçlı aynı zamanda Gelecek Partisi’nin ilk kadın ilçe başkanıdır. Emekli Bankacı olan Saraçlı, 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde muhtar adayı olarak sahada gayretle çalışan isimlerden biriydi. Ankara Dostları Platformunun Üyesi olarak Ahmet Davutoğlu’na partinin kuruluşundan önce ve kuruluş aşamasında destekleyen isimlerden biriydi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri