Ana SayfaTürkiyeKonya'daki vahşette ilk ifade: Arkamda iz bırakmamak için yerde yattıkları sırada tekrar...

Konya’daki vahşette ilk ifade: Arkamda iz bırakmamak için yerde yattıkları sırada tekrar ateş edip evi yaktım

Konya’da aynı aileden 7 kişiyi katleden ve dün yakalanan Mehmet Altun, ifadesinde Dedeoğulları’na kendisini ‘belediye yetkilisi’ olarak tanıttığını söyleyerek, “Uzlaşmak için gitmiştik. Tepki gösterip üzerime yürümeleri nedeniyle ateş edip hepsini öldürdüm” dedi.

Konya’nın Meram ilçesinde 30 Temmuz’da Karslı Kürt aileden 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili aranan 33 yaşındaki Mehmet Altun, dün, Bozkır ilçesine bağlı Üçpınar Mahallesi’nde polis ve jandarma ekiplerinin arama tarama faaliyeti sırasında saklandığı mezarlıkta yakalandı.

Mezarlıkta yakalandı

Olay sırasında giydiği elbiselerle yakalanan Altun’un, günlerdir saklanmasına rağmen kıyafetlerinin çok fazla kirli olmaması dikkat çekti. Bitkin olmadığı gözlenen Altun, sorgulanmak üzere Konya’ya getirildi.

Gözaltına alınan Mehmet Altun’un ilk ifadesi ortaya çıktı. Altun’un Dedeoğulları’nın evine, mayıs ayında çıkan kavga nedeniyle tutuklanıp serbest bırakılan ablası Ayşe Keleş, halen tutuklu olan eniştesi Lütfi Keleş ve diğerleri hakkındaki şikayetlerinden vazgeçip, uzlaşma sağlamak için gittiğini öne sürdüğü belirtildi.

Konya’daki vahşette ilk ifade

Kendisini ‘belediye yetkilisi’ olarak tanıtıp aile fertlerini bahçeye davet ettiğini, konuşma sırasında yüzündeki cerrahi maskeyi indirmesi üzerine ailenin kendisini tanıyıp tepki gösterdiğini belirten Altun’un şunları söylediği aktarıldı:

“Uzlaşma sağlamak için eve gittim. Önce kendimi belediye yetkilisi olarak tanıttım. Maskeyi indirince beni tanıdılar. Beni tanıdıktan sonra üzerime yürüdüler. Ben de tabancamı çıkartıp, ablam ve eniştem hakkındaki şikayetlerinden vazgeçmelerini söyledim. Şikayetten vazgeçmeleri için kendi hazırladığım evrakı imzalamalarını istedim. Uzlaşmak için gitmiştik. Tepki gösterip üzerime yürümeleri nedeniyle ateş edip hepsini öldürdüm. Arkamda iz bırakmamak için yerde yattıkları sırada tekrar ateş edip, güvenlik kamera kayıtlarının silinmesi için de evi ateşe vermek istedim.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri