Ana SayfaTürkiyeİşte Lütfi Elvan'ın yerine göreve getirilecek isim

İşte Lütfi Elvan’ın yerine göreve getirilecek isim

Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin dün akşam düşük faiz konusundaki mesajları “Lütfi Elvan’ın koltuğuna mı oynuyor” yorumlarını da beraberinde getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ‘düşük faizle, enflasyonu indirme’ yöntemini savunarak tartışma yaratan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’ye tepki gösterdi.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin faiz politikasını savunan “2013’ten beri düşük faiz politikamızı her uygulamaya yeltendiğimizde güçlü bir itirazla karşılaştık. Bu sefer bunu uygulamada kararlıyız” ifadelerinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den “Yeni Bakan adayı kendisi sanırım o anlaşılıyor” yorumu geldi.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Akşener gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

‘BU PLANSIZLIĞI ORTADAN KALDIRACAĞIZ’

Partisinin grup toplantısında da dile getirdiği öğretmen atamalarına ilişkin konuşan Akşener, “Ben okullardaki eğitim sebebiyle ben buradayım. Bu okulları açan hükümetin kendisi. Bu plansızlığı ortadan kaldıracağız. Mülakatı kaldırılacak. Hemen atamaların yapılması gerekiyor. Bunların da peyderpey yapılması gerekiyor. Devlet okullarında sanat, spor bölümleri yok. Bana diyecekler ki kaynak yok. Kaynak şurada: İsrafı, yolsuzluğu ortadan kaldırdığınız zaman ortaya çıkan kaynaklara şaşırırsınız” diye konuştu.

LÜTFİ ELVAN VE BAKAN ADAYI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan hakkında, “Dürüst buluyoruz biz kendisini” diyen Meral Akşener, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin paylaşımlarına işaret ederek, “Yeni Bakan adayı kendisi sanırım o anlaşılıyor” dedi.

‘ÇİN’İ ÖRNEK ALDIK BANGLADEŞ’E DOĞRU İLERLİYORUZ’

Yabancı sermayenin yatırım yapması için ucüz iş gücünün yeterli cazibeyi yaratmayacağını söyleyen Akşener, “Denge denetleme mekanizması ortadan kalktı. Her şey Erdoğan’ın tercihleri. Şimdi kuyrukları gösterdiniz. Saray ayrı bir dünyadır. Sizi vatandaştan koparır. Ayrı paralel bir dünya yaratır. Her türlü zammı pompaya yansıtmak durumunda olan bir program var. Biz Çin’i örnek alarak yola çıktık şimdi Begladeş’e doğru ilerliyoruz. Dünyaya diyorlar ki ‘bizde ucuz iş gücü var.’ Gelin buraya yatırım yapın. Burada demokrasi yok adalet yok. Ucuz iş gücü sunmanıza rağmen eksikler olduğu için” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri