Ana SayfaTürkiyeAnketler ne anlatıyor? Siyasetin yeniden şekillenme sürecini Gelecek Partisi ve DEVA belirleyecek

Anketler ne anlatıyor? Siyasetin yeniden şekillenme sürecini Gelecek Partisi ve DEVA belirleyecek

MAK Danışmanlık’ın sahibi Mehmet Ali Kulat, yapılan son anketler ışığında yeni bir analiz yayınladı. Kulat siyasetin yeniden şekillenme sürecinde Gelecek Partisi ve DEVA’nın belirleyici olacağını belirtti.

CHP; sağ sol geçirgenliğinin çok az olması nedeniyle oy artışı yaşamamakta -ama rakibinin düşen oyları nedeniyle- kendisinin oyu sabit kaldığı için göreceli yükseliş yaşamakta. Rakibinde düşüş CHP’de mevcut durumu koruma eğilimi devam ederse Mart 2022’den itibaren birinci parti olur.

İyi Parti yükselme eğilimi en istikrarlı durumunda -zaman zaman duraksama olsa da- son 2 yılda hemen her ay yükseliş kaydetti. İktidar dolmuşundan inen her 4 yolcudan ikisi (durakta arkadan gelen yeni bir AK Parti dolmuşu yerine) İyi Parti otobüsünü tercih etti.

Şekillenme sürecinde Gelecek Partisi ve DEVA vurgusu

Siyasetin asıl büyük şekillenme sürecini DEVA Partisi / Gelecek Partisi / Yeniden Refah Partisi / Bağımsız Türkiye Partisi / Demokrat Parti / HÜDAPAR / TDP gibi iktidardan oy alabilme potansiyeli olan   partilerin 2022’nin ilk aylarındaki performansları belirleyecek.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri