Ana SayfaTürkiyeFlaş gelişme! Selçuk Özdağ'a saldırının arkasındaki sır perdesi aralandı

Flaş gelişme! Selçuk Özdağ’a saldırının arkasındaki sır perdesi aralandı

Selçuk Özdağ'a cuma günü gerçekleştirilen saldırının ardında Ankara Ülkü Ocakları çıktı.

Selçuk Özdağ’a cuma günü gerçekleştirilen saldırının ardında Ankara Ülkü Ocakları çıktı. Saldırıda kullanılan arabanın da Ankara Ülkü Ocakları Başkan yardımcısına ait olduğu bilgisine ulaşıldı.

Selçuk Özdağ saldırı olayında flaş gelişme

Ankara Gazetecisi adlı internet sitesinden Alican Uludağ’ın haberine göre, Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ’a saldırının arkasından Ankara Ülkü Ocakları üyeleri çıktı. Gözaltına alınan iki şüpheliden Abdurrahman Gülseren’in Ankara Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı olduğu öğrenildi. 10 Ekim Ankara Katliamı için “Daha iyisi olabilirdi” şeklinde paylaşım yapan Gülseren hakkında “IŞİD propagandası yapmaktan” dava açılmıştı. Gülseren, halen bu suçtan yargılanıyor.

Öte yandan emniyette ifade veren Gülseren ve diğer şüpheli Gülahmet Türk, olay günü kullandıkları aracı “emaneten” Musa Şahin adlı kişiden aldıklarını ifade etti. Musa Şahin’in ise Ankara Ülkü Ocakları Başkan Vekili olduğu ortaya çıktı. Musa Şahin’in facebook hesabında, Gülahmet Türk ile çektirdikleri fotoğraflar yer aldı. Sosyal medyada ise Ülkü Ocakları üyelerinin soruşturma savcısını tehdit ettikleri görüldü.

Selçuk Özdağ’a saldırıdan sonra gözaltına alınan iki şüphelinin işlemleri sürüyor. Bu kapsamda ifade veren iki şüpheliden birisinin, Ankara Üniversitesi DTCF öğrencisi olan Abdurrahman Gülseren olduğu öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri