Ana SayfaTürkiyeTarihe not... İşte Taha Ün'ün emniyetteki ifadesi: Pelikan FETÖ'nün yarım bıraktığı işleri...

Tarihe not… İşte Taha Ün’ün emniyetteki ifadesi: Pelikan FETÖ’nün yarım bıraktığı işleri tamamlamak istiyor

Süheyb Öğüt ve başında olduğu Bosphorus Global tarafından şikayet edilen Taha Ün emniyette ifade verdi. Pelikancıların susturmaya çalıştığı Taha Ün’ün ‘tarihe not’ olarak da okunabilecek kapsamlı ifadesini Medya Notu olarak eksiksiz yayınlıyoruz.

Gelin önce Taha Ün’ün Süheyb Öğüt’ün şikayetiyle emniyette verdiği ifadenin kritik satır başlarına bir göz atalım…

  • Pelikan FETÖ’nün yarım bıraktığı işleri tamamlamak niyetinde.
  • Pelikan bildirisinin birincil amacı Davutoğlu’na darbe girişimiydi.
  • örgüt kronolojik olarak Beşir ATALAY, Ömer DİNÇER, Ahmet DAVUTOĞLU, Hakan FİDAN, Mehmet GÖRMEZ gibi pek çok ismi Pelikanvari yöntemler ile hedef almıştır.
  • Süheyb ÖĞÜT’ün 17 Aralık 2013 tarihinden çok kısa bir süre önce “ben hizmet hareketine aşıktım” başlıklı yazısına dikkat.
  • 1 Nisan gecesi servis edilen yalan haberler.

İşte AK Parti’yi, Türk siyasetini giderek Türk toplumunu kirleten, pisleten Pelikancılar hakkında Taha Ün’ün emniyetteki ifadesi…

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan 2019/216020 sayılı soruşturma ile ilgili bilgi sahibi oldum. Twitter isimli sitede Taha Ün ‘@sağlamirade’ isimli hesap bana aittir ve soruşturmaya konu paylaşımlar benim tarafımdan yapılmıştır. Pelikan Örgütü 2016 mayıs tarihinde şahsımın da içinde olduğu pek çok isime yönelik iftiralar içeren isimsiz bir bildiri kaleme almıştır. Söz konusu bildiride Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş son Başbakanı Ahmet DAVUTOĞLU öncülüğünde seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelik bir takım kumpaslar içerisinde olduğumuz bu örgüt tarafından şahsıma ve benim gibi birçok saygın isme iftira olarak atılmaya çalışılmıştır.

Taha Ün: Pelikan FETÖ’nün yarım bıraktığı işleri tamamlamak niyetinde

Her ne kadar görünürde Pelikan bildirisinin amacı yukarıda ifade ettiğim gibi gösterilmeye çalışılsa da birincil amacı seçilmiş son Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’na yönelik bir darbe girişimi niteliği taşımaktadır. Öte yandan şahsımın da içerisinde oldu pek çok saygın isimle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü tarafından sözde Tevhid Selam Terör Örgütü soruşturması kapsamında uzunca bir dönem telefonlarım dinlenmiş ve sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile beraber aynı dosyada müşteki olmuş bir isim olarak Pelikan Örgütünün FETÖ Terör Örgütünün yarım bıraktığı işleri tamamlamaya yönelik bir vasfının da olduğunu rahatlıkla gözlemlemekteyim.

Söz konusu örgüt kronolojik olarak Beşir ATALAY, Ömer DİNÇER, Ahmet DAVUTOĞLU, Hakan FİDAN, Mehmet GÖRMEZ gibi pek çok ismi Pelikanvari yöntemler ile hedef almıştır. Yukarıda zikrettiğim bu isimlerin en temel ortak özellikleri 2010 yılından itibaren Fethullahçı Terör Örgütü tarafından hedef alınmış ve itibarsızlaştırılmaya çalışılmış olmasıdır. Tekrar konunun başına dönecek olursak Pelikan Bildirisi yazıldığı günden itibaren isimli isimsiz pek çok kaynak bu bildirinin Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinde ve bizzat Süheyb ÖGÜT tarafından kaleme alındığını ifade etmektedir. Bugüne kadar ne Süheyb ÖGÜT ne de Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi tarafından Pelikan Bildirisine ilişkin iddialar açık bir dille yalanlanmamıştır. Öte yandan 24 Şubat 2020 tarihinde Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin resmi olarak onayladığı proje hesaplarından birisi olan ‘@bizimicineniyi’ adlı twitter hesabından Pelikan Örgütüne yönelik çeşitli gazeteci ve siyasetçilerin gündeme getirdiği iddialara tepki gösteren bir video paylaşılmış, bu video yine aynı şekilde Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezine ait olan ‘@yekvucut.com’ isimli twitter hesabından da paylaşılmıştır.

Pelikan bildirisini ilk paylaşan Cemil Barlas, Can Paker’in yeğeni

Ayrıca, söz konusu Pelikan Bildirisini sosyal medya hesaplarından ilk paylaşan Merve TAŞÇI, Filiz GÜNDÜZ, Elif Şahin KELEŞ isimli şahısların Süheyb ÖĞÜT ile hanımı Hilal KAPLAN ile olan ilişkileri kamuoyu tarafından açıkça bilinmektedir. Öte yandan söz konusu bildiriyi ilk paylaşan isimlerden birisi olan ‘secondvirus’ isimli twitter hesabının kullanıcısı olan Cemil BARLAS’ın, yine Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin mütevelli heyetinde olduğu belirtilen Can PAKER’in yeğeni olduğu bilinmektedir. Tüm bu açık kaynak deliller bizlerin Pelikan Bildirisi ile Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi arasında bir bağ olduğunu düşünmemize yeterlidir. İddiaların aksi yönünde bir beyanında söz konusu isimler tarafından güçlü bir biçimde yapılmamış olması bu kanaati pekiştirmemize imkan sağlamıştır.

Süheyb Öğüt’ün “Ben hizmet hareketine aşıktım” yazısı…

Öte yandan Süheyb ÖĞÜT isimli şahsin 17 Aralık 2013 tarihinden çok kısa bir süre önce “ben hizmet hareketine aşıktım” başlıklı yazısı söz konusu şahsın örgütle ne denli derin bir ilişki içerisinde bulunduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

1 Nisan gecesi servis edilen yalan haberler

Öte yandan Pelikan Örgütünün 1 Nisan 2019 tarihinde önce “sandık başkanları göz altına alınıyor” başlıklı bir haberi servis etmesi, ardından yine aynı gece “İstanbul’da tüm oyların yeniden sayılmasına karar verildi” başlıklı haberi bizzat devletimizin yetkili organları tarafından anında yalanlanmıştır. Gergin seçim ortamının devam ettiği bir dönemde, sosyal medyanın en aktif olduğu saatlerde bu tarz yalan haberlerin servis edilmesi üstelik bunun da Pelikan Örgütüne yakın yazarlar tarafından servis ediliyor olmasına sorumlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak tepki göstermişimdir.

Yarası olan gocunurmuş

Yukarıda ifade ettiğim tüm beyanlarıma rağmen bugüne kadar halka açık hiçbir paylaşım platformunda Süheyb ÖĞÜT’ün ya da Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezinin ismini açıktan zikretmemeye özen gösterdim. Bunu yaparken gözettiğim en temel haslet Süheyb ÖĞÜT gibi isimlerin geçmişte ahlakından ve karakterinden nasiplendikleri FETÖ yapılanmasının uygulamış olduğu usul ve yöntemlere başvurmama çabasıydı. Eskilerin tabiri ile ‘yarası olan gocunurmuş.”

Pelikan’ın yıkıcı etkisi kısa bir zamanda fark edilecek

Pelikan yapılanması bugün her ne kadar ülke milli güvenliğine bir tehdit olarak algılanmıyor olsa da, ülkenin saygın ekonomi bürokratlarından gazetecilerine, siyasetçilerinden iş adamlarına kadar pek çok isme yönelik FETÖ yöntemlerini bire bir uygulayan bir yapı olma hasebiyle oluşturduğu yıkıcı etkinin kısa bir zaman içinde fark edileceğini düşünüyorum.

Bu ifadeye bu denli kapsamlı vermemdeki en temel motivasyonum tarihe bir not düşme kaygısıdır.

Söyleyeceklerim bu kadardır.

Suçlamayı kabul etmiyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri