Ana SayfaTürkiyeİstiklal Caddesi'nde yarından itibaren en fazla 7 bin kişi bulunabilecek!

İstiklal Caddesi’nde yarından itibaren en fazla 7 bin kişi bulunabilecek!

Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs tedbirlerine yenileri eklenmeye devam ediyor.

Kalabalığın bir türlü azalmadığı İstiklal Caddesi’ne yarından itibaren en fazla 7 bin kişi alınacak.

Salgına karşı alınan önlemlere her gün bir yenisi eklenirken bir karar da İstanbul’un dünyaca ünlü İstiklal Caddesi’ne belirli sayıda kişi kabul edilmesi ile ilgili alındı.

Salgının yayılma hızının azalması için hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında, hafta sonu ise kesintisiz uygulanacak olan sokağa çıkma sınırlamasının ardından, İçişleri Bakanlığı’nın yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderdiği genelgede yer alan, cadde ve meydanlara kişi limiti getirebilme uygulaması ilk kez İstiklal Caddesi’nde hayata geçirilecek.

Son Kabine toplantısındaki kararlar içinde yer alan kalabalık cadde ve meydanlara kişi limiti getirme uygulaması İstiklal Caddesi’nde uygulanacak. Caddede yarından itibaren en fazla 7 bin kişi bulunabilecek.

Alınan kararı, Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli, kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Demirrelli, uygulamaya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Değerli İstanbullular yarından itibaren koronavirüs tedbirleri kapsamında, insan yoğunluğundan kaynaklı bulaş riskini azaltmak için İstiklal Caddesi’ne girişleri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile sınırlandırdık.

Caddenin Taksim Meydanı girişinden Tünel Meydanına kadar olan kısmında aynı anda 7000 kişi bulunabilecek ve yoğunluğun artması durumunda girişleri geçici olarak durduracağız.

Aynı zamanda yüz yüze gelecek şekilde yürümenin bulaş riskini daha da artırması nedeniyle tramvay yolu orta nokta kabul edilerek herkesin sağdan yürümesine karar verdik. Kısıtlama yarın saat: 10.00’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Caddenin kalabalık olması ve bulaş riskini azaltmak için bu kararı almak durumunda kaldık. Caddedeki tüm esnaf ve işyeri sahiplerimizden, vatandaşlarımızdan ve gezmeye gelen tüm yabancı misafirlerimizden bizi anlayışla karşılamalarını ve bu kısıtlamalara uymalarını bekliyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri