Ana SayfaTürkiyeİttifakta büyük çatlak! Bahçeli Perinçek için açtı ağzını yumdu gözünü

İttifakta büyük çatlak! Bahçeli Perinçek için açtı ağzını yumdu gözünü

Ayasofya tartışmaları Cumhur İttifakı’nda büyük kriz çıkardı. Ayasofya’nın ibadete açıklası taratışması AK Parti ve MHP’nin önderliğinde kamuoyunun gündemine taşındı. Ancak küçük ortak Vatan Partisi ve Doğu Perinçek durumdan rahatsız. Kısa süre önce “Uyarıyorum” diyerek AK Parti’yi ve MHP’yi eleştiren Perinçek’e yanıt en üst perdeden, Bahçeli’den geldi.

Perinçek’in Ayasofya tartışmasıyla ilgili Erdoğan ile Bahçeli’ye yönelik ‘uyarıyorum’ açıklamasına Bahçeli’den sert tepki geldi. Bahçeli, isim vermeden Perinçek’e yönelik ‘densiz’ ve ‘gafil’ ifadelerini kullandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir televizyon programında Ayasofya tartışmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik “uyarıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

Bahçeli: Güdük akıllarıyla

Bugün gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, isim vermeden Perinçek’e yüklendi.

Bahçeli, “Ayasofya Camisi’nin ibadete açılmasıyla ilgili çağrımıza tepki gösterip küçük ve güdük akıllarıyla bizi uyarma densizliğine heves edenlerin, Cumhur İttifakı’nda gedik açmak maksadıyla fitne yayan gafillerin kimlerin değirmenine su taşıdıkları, hangi odakların hizmetkârı oldukları da artık gizlenemez boyutlardadır.” açıklamasında bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri