Ana SayfaTürkiyeİttifakta büyük çatlak! Serhat Albayrak'ın A Haber’inden Bahçeli'ye flaş idam vetosu

İttifakta büyük çatlak! Serhat Albayrak’ın A Haber’inden Bahçeli’ye flaş idam vetosu

Serhat Albayrak'ın başında olduğu A Haber Devlet Bahçeli'nin idam çağrısını veto etti.


Serhat Albayrak’ın başında olduğu A Haber Devlet Bahçeli’nin idam çağrısını veto etti. AK Parti’nin ittifak ortağı MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli gündeme idam ipiyle indi. Bebek katilleri ve tecavüzcülerin önünü almak için Türkiye’de idam cezasının geri gelmesini savunan bir açıklama yapan Devlet Bahçeli’ye ilk itiraz AK Parti medyasından geldi. Serhat Albyarak’ın başında olduğu A Haber, flaş canlı yayınlarda idama karşı çıktı.

A Haber’in sunucularından Banu El’in canlı yayınında uzmanlar Devlet Bahçeli’nin idam çağrısını değerlendirdi.

Türkmedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, A Haber ekranlarında yaptığı açıklamada Bahçeli’nin idam çağrısına işte böyle itiraz etti:

Şöyle bir durum var. Türkiye’nin Avrupa Birliği süreci devam ederken idam cezası kaldırılmıştı. Avrupa Birliği’nin olmazsa olmaz şartlarından biri idam cezasının olmaması. Sayın Bahçeli’nin sözleri bir tartışma açtı. MHP idam cezasını çok da isteyen bir taraf değil ama koşullar bunu gerektiriyor diyor. Bahçeli bunun caydırıcı olacağını ifade ediyor. Bu tartışılır.

A Haber’den Bahçeli’ye idam itirazı

Özellikle psikologlar, ceza hukukçuları bunun caydırıcı olup olmayacağını tartışacak ve bir sonuca varacaktır. Ama bir engel var. Avrupa Birliği süreci. Eğer Türkiye idam cezasını getirirse Avrupa Birliği sürecinde zorlu bir dönem yaşayacak.

İdam cezasının ne kadar caydırıcı olabileceğiyse subjektif bir koru. Çok tartışmalı bir konu. Uygulanan ülkelerde bu ülkelerin işlenmeye devam ettiği gibi istatistikler de var elimizde. Ama bu önemli bir gündem maddesi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri