Ana SayfaTürkiyeİYİ Parti: Devletin vazifesi şehitler tepesini doldurmak değildir

İYİ Parti: Devletin vazifesi şehitler tepesini doldurmak değildir

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Devletin vazifesi Şehitler Tepesi’ni doldurmak değildir” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirdi.

Ağıralioğlu, bugün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında İdlib gelişmelerine dair konuştu. Ağıralioğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasında görülmüştür ki; şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Şehitler ölmemiştir ama devletin edebi ölmüştür; devlet adamlığı ölmüştür; nezaket ölmüştür; vefa ölmüştür; izan duygusu ölmüştür; merhamet ölmüştür” dedi

Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı’nın milletin hüznünü paylaşmak yerine mesuliyetsiz konuşmalar yaptığını üzülerek dinlediklerini belirterek şunları söyledi:

“Saldırıya uğradığımız ve acı haberlerin ardı ardına geldiği dakikalar içerisinde Siyaset konuşmayı kendimize yakıştıramadığımız gibi bu hüzün içerisinde aklımıza da gelmedi. Cumhurbaşkanlığı makamını mihmandarlık etsin diye, Cumhurbaşkanlığı makamından duyulacak sesin, sözcüğün her türlü siyasi ayrılığımıza rağmen, 83 milyonu ordumuzun arkasında bir ve beraber edebilme kabiliyeti ile görülmesini, devlet-millet beraberliğinin askerlerimizin arkasındaki en büyük kuvvet olmasını, bu duyguyla ordumuzun orada mukavemetinin artmasına vesile edecek bir konuşmayı sükunetle bekledik. Lakin bugün Cumhurbaşkanlarımızın yüzümüze iyi gelir diye beklediğimiz vakur konuşması yerine konut satışından bira şişelerine, turist sayısından araba satışına kadar mesuliyetsiz bir konuşmasına şahit olduk. 35 şehidimiz vardı bugün bir şehidimizin daha haberi geldi 36 şehidimiz var. 83 milyon yaralıyız, başımıza baş seçtiğimiz birinin bizimle siyasi başarılarının mutluluğunu paylaşmaması anlayabiliriz ama başımıza baş seçtiğiniz birinin hüznümüzü paylaşmamasını anlayamayız. Cumhurbaşkanlığı makamının sessizliğini anlayamayız, başımıza baş seçtiğimiz birinin her türlü cümlesine tahammül edebiliriz, bunca şehidimiz varken sanki şehitlerimiz yokmuş gibi cümle kurmasına tahammül edemeyiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri