Ana SayfaTürkiyeİYİ Parti’den erken seçim çağrısı: Tarih verdiler

İYİ Parti’den erken seçim çağrısı: Tarih verdiler

İYİ Parti’den, “2021 yılında erken seçime gidelim” çağrısı geldi.

TBMM’de süren bütçe görüşmeleri esnasında, İYİ Parti’den “Erken seçim” çıkışı geldi. İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, daha önce defalarca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de dile getirdiği erken seçim çağrısını yineledi.

Tatlıoğlu, TBMM’de görüşülmeye başlanan 2021 yılı bütçesini eleştirirken, “Meclis olarak orta vadeli bir plan ve çıkış planı yapalım 2021 yılında seçime gidelim. Türkiye’yi çıkışa götürecek yeni bir siyasi iklime götürelim. Bu fakirlik kapanından ancak siyasi iradenin değişimiyle çıkılır” dedi.

İYİ Parti’nin bütçe üzerindeki görüşlerini Grup Başkanı, Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, açıkladı. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türk Milletinin ayağına pranga olduğunu belirten Tatlıoğlu, “Meclis olarak orta vadeli bir plan ve çıkış planı yapalım 2021 yılında seçime gidelim. Türkiye’yi çıkışa götürecek yeni bir siyasi iklime götürelim” diye konuştu.

“ERDOĞAN KIŞI SEVMEZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen günlerde yaptığı açıklamada “Gördüğüm kadarıyla 2021 Haziran gibi seçim olabilir. Erdoğan kışı sevmez. Haziran’da seçim bekliyorum, olması da gerekiyor” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri