Ana SayfaTürkiyeİYİ Partili Ağıralioğlu: Erdoğan, FETÖ ile mücadelenin olmazsa olmazı

İYİ Partili Ağıralioğlu: Erdoğan, FETÖ ile mücadelenin olmazsa olmazı

İktidarın FETÖ ile mücadelesini eleştiren İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, Erdoğan için de dikkat çeken bir yorumda bulundu: AKP, ‘Benden olup suç işleyenler kandırılmıştır. Senden olup işleyenler suçludur’ mantığıyla hareket ediyor. Bu FETÖ ile mücadelede başarı sağlamaz. Ayrıca yaptığı onca hataya rağmen namlu kendisine doğrultulmuş biri olarak Erdoğan’ı, FETÖ ile mücadelede olmazsa olmaz olarak görüyorum.

İktidarın FETÖ ile mücadelesini eleştiren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu “AKP’nin iki yumuşak karnı var. Birincisi işin ucu kendilerine ve kendilerinden olanlara dokunur endişesi. İkincisi de bu mücadelede FETÖ’cülerin tenezzül ettikleri enstrümanları kullanmaları. AKP, ‘Benden olup suç işleyenler kandırılmıştır. Senden olup işleyenler suçludu’’ mantığıyla hareket ediyor.

Bu FETÖ ile mücadelede başarı sağlamaz. Ayrıca yaptığı onca hataya rağmen namlu kendisine doğrultulmuş biri olarak Erdoğan’ı FETÖ ile mücadelede olmazsa olmaz olarak görüyorum” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan Ağıralioğlu, yeni partiler için de “2002’de Milli Görüş’ten ayrılırken Erdoğan’ın dile getirdiği şikayetleri ve talepleri şimdi Babacan ve Davutoğlu söylüyor. AKP’nin siyasi iddiasını kaybettiğine dair en büyük alamet kendilerini devlet zannetme hastalığına tutulmalarıdır. O yüzden her itiraz edeni hain ilan ediyorlar” yorumunda bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri