Ana SayfaTürkiyeİYİ Partili Çıray büyük tehlikeye dikkat çekti: Sağlık sistemimiz çökebilir!

İYİ Partili Çıray büyük tehlikeye dikkat çekti: Sağlık sistemimiz çökebilir!

İYİ Partili Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüse ait verileri kamuoyuna objektif olarak duyurmadığını öne sürerken, “Bu kafayla gidilirse sağlık sistemimiz çökebilir” dedi.

İyi Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüse ilişkin verileri objektif olarak kamuoyuna duyurmadığını öne sürerken, “Bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye’de ilk vakanın görülmeye başladığı tarihten itibaren yapılan bilimsel uyarıları dikkate almadığını ileri süren Çıray, vaka sayılarında ‘olağanüstü’ bir artış olduğunu söyledi.

Bu artışın sonucu olarak da yoğun bakım hastalarında ve entübe hasta sayılarında da artışlar olduğunu ifade eden Çıray, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığı bu sayıları objektif ve şeffaf olarak kamuoyuna duyurmak yerine gizleyerek, sansürleyerek vatandaşımızı tekrar rehavete itmekle kalmıyor, aynı zamanda bilim insanlarının gerçekçi bir değerlendirmeyle kendilerine yardımcı olmasının da önüne geçiyor.

“Buradan şimdi Sağlık Bakanı’nı samimi olarak uyarıyorum tekrar; bu kafayla giderlerse Eylül ve Ekim aylarında olağanüstü bir vaka sayısıyla karşılaşırız, yoğun bakımlar bu vakaları karşılayamazlar ve sağlık sisteminde çöküşle ne yazık ki hastalarımız karşı karşıya kalabilirler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri