Ana SayfaTürkiyeİYİ Partili Tatlıoğlu: Türkiye fakirlik kapanının içine girdi

İYİ Partili Tatlıoğlu: Türkiye fakirlik kapanının içine girdi

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Türkiye’nin fakirlik kapanının içine girdiğini söyledi.

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Türkiye ekonomisinin yüzde 9,9 daralmasına ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Tatlıoğlu, “Türkiye’de yatırımların iki yılı aşkın süredir ekside olması ve son büyüme rakamlarında bunu göstermesi dikkat çekicidir. Yarına ilişkin olumlu işaret olmadığını gösteriyor. Türkiye, yarınlara yönelik iyimser bir havaya sahip değil. Özel sektör, güven ortamı yetersizliği ile yatırımdan kaçınmakta ve bu kaçınma iki yılı aşkın süredir devam ediyor” dedi.

‘GÜVEN DİBE VURDU’

Kovid-19 salgınının hizmet sektörünün daha daraltıcı etki gösterdiğini söyleyen Tatlıoğlu, Türkiye’nin yıl sonunu daralmayla kapatacağını söyledi.

Tatlıoğlu, “Salgından bağımsız baktığımızda da Türk ekonomisinde düşüşün olduğunu görüyoruz. Enflasyon oranında da faiz oranında da OECD’de birinci ülke konumunda bir ülkeyi teşkil ediyoruz. Türkiye’de piyasaya yönelik güvenin dibe vurduğunu ve siyasal atmosferin güveni sağlayamadığını, hem yerli hem yabancı ekonomik aktörlerin piyasadan çıktığını ve Türkiye’nin fakirlik kapanı içine girdiğini görüyoruz” diye konuştu.

‘TÜRKİYE FAKİRLİK KAPANI İÇİNDE’

Ortalama Türk vatandaşı, ortalama dünya vatandaşından üçte bir az gelir aldığını belirterek, “Partili cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’nin bütün politikalarını olumsuz etkilediğini, ekonomisini çok ciddi savurduğunu ve Türkiye’yi fakirlik kapanına soktuğunu söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri