Ana SayfaTürkiyeİYİ Partili Tatlıoğlu'ndan Erdoğan'a çağrı: 128 milyar dolarlık döviz rezervinin erimesini kamuoyu...

İYİ Partili Tatlıoğlu’ndan Erdoğan’a çağrı: 128 milyar dolarlık döviz rezervinin erimesini kamuoyu ile paylaşarak Türkiye’de seçim sürecini başlatması gerekmektedir

İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu, "Sayın Erdoğan’ın istifa sürecini ve Türkiye’de bir seçim sürecini başlatması gerekmektedir" dedi

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Türkiye’nin ekonomik kaos içine sürüklendiğini belirterek “Sayın Erdoğan’ın istifa sürecini ve Türkiye’de bir seçim sürecini başlatması gerekmektedir” diye konuştu.

En yüksek faiz Türkiye’nin

Tatlıoğlu, faizlerin 19’a çıkarılmasıyla Türkiye’nin çok ciddi bir maliyet yüklendiğini belirterek, “Bu maliyetin boyutu şöyle, OECD ülkelerinde 37 ülkenin 21’inin faizi sıfırdır, en yüksek faiz yüzde 19’la Türkiye’nindir. Türkiye ekonomik istikrarı sağlama adına bu kadar yüksek faizi yüklenmiş ve kendisine bir yön ararken Erdoğan’ın bu kararı Türkiye ekonomisine suikast etkisiyle yeni bir dengesizliği yol açmıştır. Ortaya çıkan maliyet milletimizin hesabına yazılmaktadır. Bu kararın arkasında ne olduğunu Sayın Erdoğan kamuoyu ile paylaşmak zorundadır. Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı, 128 milyar dolarlık döviz rezervi erime süreci kamuoyu ile paylaşılmalıdır” dedi.

Erdoğan, istifa ve seçim sürecini başlatmalıdır

Türkiye’nin ‘partili cumhurbaşkanlığı’ nedeniyle dünyada ekonomik kaos içine sürüklenmiş durumda olduğunun altını çizen Tatlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Erdoğan’ın tek kişilik bu kararı ve benzer kararları milletimizin ve ülkemizin çok yüksek maliyetlerle zamanın gerisine düşmesine neden olmaktadır. Sayın Erdoğan’ın Merkez Bankası başkanlarındaki bu değişikliklerin nedenlerini kamuoyu ile paylaşması, 128 milyar dolarlık döviz rezervi erimesinin bilgilerini kamuoyu ile paylaşarak istifa sürecini başlatması ve Türkiye’de bir seçim sürecini başlatması gerekmektedir. 

Kanun teklifini Meclis’e vereceğiz

Türkiye için tek çözüm milli iradeye başvurmaktır. Bu karar Türk ekonomisinde ve genel sorunlarda bir çözüm bulunacağı anlayışını getirecektir. Güven ülkeden sürgüne gönderilmiş, akıl da ülkeyi yönetenleri terk etmiştir. Milli iradeye gitmenin dışında anlamlı bir çözüm gözükmemektedir. İYİ Parti olarak yarın TBMM’ye tek maddelik bir kanun teklifi vereceğiz. Bu teklifte ‘Merkez Bankası Başkanları 5 yıl için atanır ve bu 5 yıl içerisinde hiçbir şekilde görevden alınamaz’dan ibaret kanun teklifini Meclis’e vereceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri