Ana SayfaTürkiyeİYİ Partili Türkkan: 2 bin 825 lira asgari ücreti zammı yapan bakana...

İYİ Partili Türkkan: 2 bin 825 lira asgari ücreti zammı yapan bakana verelim 1 ay geçinsin bakalım

Lütfü Türkkan, asgari ücreti eleştirdi.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, asgari ücret artışı konusunda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Türkkan, belirlenen yeni asgari ücreti “2 bin 825 lirayı verelim bakalım bu zammı veren Bakan’a da kendi evladına, çoluğuna, çocuğuna versin 1 ay geçinsin bakalım bu 2 bin 825 lira ile” diyerek eleştirdi.

Türkkan, 2021 yılı için asgari ücretin net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklanmasını ANKA Haber Ajansı’na değerlendirdi. Sert sözlerle iktidarı hedef alan Türkkan, “Kalyon inşaata 9,5 milyar vergi muafiyeti getirsin diye, işverenden 250 lira daha fazla kesmiş, işçiye vermemiş. Kalyon inşaata vereceği vergi muafiyetiyle ilgili para biriktiriyorlar. Bu iktidar ne işçinin, ne emeklinin, ne memurun, ne çiftçinin iktidarı değil, bu yandaş müteahhitlerin iktidarı” diye konuştu.

Türkkan, “Bütün bütçe her şey yandaş müteahhitlere ödenecek para ile ilgili yapılıyor. 2 bin 825 lirayı verelim bakalım bu zammı veren bakana da kendi evladına, çoluğuna, çocuğuna versin 1 ay geçinsin bakalım bu 2 bin 825 lira ile. Ama millete kuru ekmeği reva görenler, ‘size kuru ekmek yeter’ diyenlerin daha fazla bir şey yapmasını zaten beklemiyorduk. Allah nasip edecek bunlara sandıkta bunun hesabını da bu millet soracak” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri