Ana SayfaTürkiyeİzmir Barosu: Ayasofya’da tedbir almayan iktidar, konu 30 Ağustos olunca pandemiyi hatırlamış

İzmir Barosu: Ayasofya’da tedbir almayan iktidar, konu 30 Ağustos olunca pandemiyi hatırlamış

İzmir Barosu, 30 Ağustos Zafer Bayramı yasaklarına tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliklerine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde kısıtlamaya gitti. Kamuoyunda tepki çeken genelgenin ardından İçişleri Bakanlığı’ndan pandemi koşulları nedeniyle tedbir alındığı açıklaması yapıldı. İzmir Barosu karara tepki gösterdi.

Pandemi sürecinde Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması, 15 Temmuz kutlamaları gibi günlerde iktidarın hiçbir tedbir almadığını vurgulayan baro, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının kısıtlanmasını “Niyetinizi de gerici zihniyetinizi de biliyoruz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı halktan kaçırmanıza izin vermeyeceğiz” sözleriyle eleştirdi.

İzmir Barosu’nun açıklaması:

“Milyonlarca lise öğrencisini kapalı sınıflarda üniversite sınavına sokan, sermaye her şeyden önemlidir diyerek işçileri, memurları çalıştırıp AVM’leri açan; tatil beldelerinde oluşan kalabalıkta, 15 Temmuz kutlamalarında, Ayasofya’nın cami olarak açılışında on binlerce insanın bir araya gelmesine hiçbir tedbir almayan siyasal iktidar, konu 30 Ağustos Zafer Bayramı olunca bir anda pandemiyi hatırlamış ve ülke çapında yapılacak kutlamaları yasaklamıştır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri