Ana SayfaTürkiyeİzmir Bayraklı'da yıkılan binalar var! Süleyman Soylu'dan açıklama

İzmir Bayraklı’da yıkılan binalar var! Süleyman Soylu’dan açıklama

İzmir Bayraklı depreminde kaç bina yıkıldı? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İzmir'de yıkılan binaların sayısını açıkladı.

İzmir Bayraklı’da kaç bina çöktü? Deprem nedeniyle İzmir’de çöken binalar var. Dileriz ki herhangi bir can kaybı yaşanmaz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem nedeniyle İzmir’de çöken bina sayısı hakkında açıklama yaptı.

CNN Türk canlı yayınında açıklama yapan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bayraklı ilçesinin biraz sıkıntılı olduğunu söyledi. İduğ, 4 katlı bir binanın tamamen yıkıldığını belirtti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Ege Denizi açıklarında korkutan bir deprem meydana geldi, depremin merkez üssünün İzmir Seferihisar olduğu kaydedilirken sarsıntının İstanbul, Manisa, Bodrum, Urla gibi birçok ilde şiddetli şekilde hissedildiği bildirildi. İzmir’deki depremin ardından Bayraklı ve Manavkuyu’da yıkılan binaların olduğu paylaşıldı.

İzmir Bayraklı’da kaç bina yıkıldı?

Süleyman Soylu İzmir’de 6 binanın yıkıldığını bu sözlerle açıkladı:

Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 bina yıkılma ihbarı geldi Uşak, Denizli, Manisa, Balıkesir, Aydın ve Muğla’da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri