Ana SayfaTürkiyeİzmir depreminde enkazdan kurtarılan çocuklarımızın son durumu

İzmir depreminde enkazdan kurtarılan çocuklarımızın son durumu

İzmir depreminde kurtarılan çocukların son durumu nedir? Sağlık Bakanlığı'ndan enkazdan kurtarılan çocukların son durumuna ilişkin bilgiler paylaşıldı.

İzmir depreminde kurtarılan çocukların son durumu nedir? Sağlık Bakanlığı’ndan enkazdan kurtarılan çocukların son durumuna ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven son iki günde İzmir depreminde enkazdan kurtarılan çocuklarımızın son duruma ilişkin açıklama yaptı.

Bakan yardımcısı Güven, enkazdan çıkarılan çocuklarının durumunun iyi olduğunu belirtirken, 14 yaşındaki İdil Şirin’in koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Güven, “Dün ve bugün kurtarılan çocuklarımızın durumlarını öğrenmek için geldik. İdil’in durumu iyi Covid-19 pozitifliği var onun tedavisini alıyor. Elif kızımızı ziyaret ettik annesi ve kardeşleriyle beraberdi onun da durumu iyi bir sıkıntısı yok. En son bugün kurtarılan Ayda bebeğimiz biraz önce giriş yapıldı. Genel olarak bakıldığında bir problem görünmüyor, şuuru açık konuşabiliyor, hayati fonksiyonlarında bir sıkıntı görünmüyor.” açıklamasını yaptı.

Ayda 91 saat sonra enkazdan çıkarıldı

İzmir’de meydana gelen 6,6 şiddetindeki depremden 58 saat sonra 14 yaşındaki İdil Şirin, 65 saat sonra 3 yaşındaki Elif Perinçek ve 91 saat sonra da 3 yaşındaki Ayda Gezgin enkaz altından kurtarıldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri