Ana SayfaTürkiyeİzmir Seferihisar'da tsunami görüntüleri

İzmir Seferihisar’da tsunami görüntüleri

Deprem sonrası oluşan İzmir Seferihisar'da tsunami görüntüleri büyük korku yarattı. İzmir açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem tsunamiye neden oldu.

İzmir Seferihisar’da tsunami görüntüleri dehşete düşürdü. Deprem sonrası İzmir Seferihisar’da oluşan tsunaminin görüntüleri büyük korku yarattı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yaşanan tsunami nedeniyle bir vatandaşın yaralandığını belirtti.

İzmir’de yaşanan taşkın tsunami mi?

CNN Türk canlı yayınına katılan deprem uzmanı Okan Tüysüz “Tsunamiden bahsetmek için bir depremin büyüklüğünün 6,5’ten fazla olması gerekir. Dolayısıyla İzmir’de yaşanan su taşkınlarına tsunami diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Tsunamide ilk olarak ne yapmak gerekir. Mümkün olan en kısa zamanda deniz seviyesinin 10-15 metre yukarısına çıkmak gerekir. Denizden uzağa ve şehrin içine doğru uzaklaşmak gerekir.

İzmir açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki deprem tsunamiye neden oldu.

İzmir Seferihisar tsunami görüntüleri

İzmir’de 6.6 büyüklüğünde korkutan bir deprem meydana geldi. Bölgede hasar tespit çalışmaları sürerken deprem anı ve sonrasına ait görüntüler gelmeye devam ediyor.

Deprem sonrası İzmir Seferihisar deniz taştı. Depremin etkisiyle bir tsunami meydana geldi.

Fadime Sertçelik’ten tsunami uyarısı

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Fadime Sertçelik, “Amerika Jeoloji Enstitüsü küçük de olsa bir tsunami uyarısı verdi. Amerika Jeoloji Enstitüsü depremi 7 olarak kaydetti” diye konuştu.

Artçı sarsıntıların biraz daha yükselebileceğine dikkat çeken Sertçelik, 5,5 büyüklüğüne kadar artçı sarsıntılar beklediklerini belirtti.

Tunç Soyer’den açıklama

İzmir Seferihisar’da 6,6 büyüklüğünde deprem oldu depremin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi , son gelişmeler konusunda bilgi verdi. Tunç Soyer 20’ye yakın binanın yıkıldığı bilgisine ulaştıklarını belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri