Ana SayfaTürkiyeİzmir'deki 'çav bella' krizinde karar çıktı!

İzmir’deki ‘çav bella’ krizinde karar çıktı!

İzmir'de 7 ay önce cami hoparlörlerinden verilen ‘Çav Bella’ şarkısını sosyal medya hesabından paylaşan eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir, beraat etti

CHP İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’in İzmir’deki bazı camilerin merkezi sistemine girilerek ‘Çav Bella’ şarkısının çalındığı anları sosyal medya hesabından paylaşmasına ilişkin açılan davada mahkeme karar verdi.  

Davada, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan yargılanan Özdemir, “Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatimi talep ediyorum” diyerek kendisini savundu. Bu savunma üzerine Özdemir’in avukatları da Özdemir’in beraatini talep etti.  

Son sözün ardından kararı açıklayan hakim, Özdemir’in beraatine hükmederek davayı sonlandırdı.

Siyasi kimliğim hedef alındı!

Sözcü’nün haberine göre beraat kararının ardından konuşan Banu Özdemir, 7 ay önce farklı camilerden çalınan şarkıyı, olgu aktarımı yaparak yetkili kurumu göreve davet eden bir paylaşım yaptığını ve olayın faillerinin peşine düşülmesi gerekirken, siyasi kimliği hedef alınarak trol çeteleri tarafından iftira, karalama ve linç girişimine maruz kaldığını aktardı. 

Hiçbir suçu olmaması halde tutuklanarak bayramı ailesinden uzak ve cezaevinde geçirdiğini söyleyen Özdemir, “O günden bugüne yargılanan aslında ben değildim. Bu ülkede kendini demokrat olarak tanımlayan, yanlışlıkları, eksiklikleri ifade etmeyi sorumluluk bilen bu ülkenin tüm insanları ve adalet sistemiydi” dedi. 

Mahkemenin beraat ile sonuçlandığını söyleyen Özdemir, “Duruşma salonunda ifade ettiğim gibi, her türlü baskı ve koşul altında bilinmesini isterim ki, üyesi bulunmaktan onur duyduğum her bir CHP üyesi bu ülkede herkes için her canlı için adalet tesis edilene dek demokrasi ve özgürlük mücadelesini sürdürmeye devam edecek.  Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Avukat Süleyman Karadağ: Beraat etti ama günlerce cezaevinde kaldı!

Özdemir’in Avukatı Süleyman Karadağ da “Olması gereken oldu. Ama biz yine de adaletin sağlandığını düşünmüyoruz. Müvekkilim tutuklandı, günlerce cezaevinde kaldı. Şimdi beraat etmesi adaletin sağlandığı anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri