Ana SayfaTürkiyeİzzettin Küçük: İçişleri Bakan Yardımcısı’nın üslupsuzluğu, çürümenin göstergesidir

İzzettin Küçük: İçişleri Bakan Yardımcısı’nın üslupsuzluğu, çürümenin göstergesidir

Gelecek Partili İzzettin Küçük, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın, Ahmet Davutoğlu’nun Uygur Türkleriyle ilgili ifadelerine yönelik “hezeyan” demesini, üslupsuzluk ve mevcut sistemin çürümesinin bir göstergesidir sözleriyle değerlendirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 50 bin Uygurlunun Çin’e gönderileceği yönündeki iddiaları kamuoyu ile paylaşmış, İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı ise isim vermeden Davutoğlu’nun bu ifadeleri hakkında “hezeyan” ifadesini kullanmıştı.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Gelecek Partili İzzettin Küçük, şu ifadeleri kullandı:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ülkemize sığınmış Uygur Türklerine yönelik hassasiyetini dile getirmesini “Hezeyan” olarak niteleyen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı haddini aşan saygısızca bir ifade kullanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Başbakanlık yapmış şimdi de Gelecek Partisi’nin Genel Başkanı olan sayın Ahmet Davutoğlu’na yönelik bir bürokratın üslupsuzluğu aynı zamanda mevcut sistemin yozlaşmasının ve çürümesinin de açık bir göstergesidir.

Gelecek Partili Kani Torun da Çataklı’nın sözleri üzerine konuşmuş, iktidarın Mao’cu ortaklarından farklı düşünüyor ise bunu açıkça söylemesi gerektiğini ifade etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri