Ana SayfaTürkiyeJale Çelik 'Kendi' sergisiyle Canvas Art Investments’da

Jale Çelik ‘Kendi’ sergisiyle Canvas Art Investments’da

Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments galerisinde 6 – 27 Mart tarihleri arasında sanatçı Jale Çelik’e ait “Kendi” sergisi gerçekleşecek. 

Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 – 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor.

Kullandığı “kendi” özgün resim tekniğiyle bilinen Jale Çelik; göz alıcı fon renklerinin, birbirinden bağımsız ama bir o kadar da aynı örüntü içerisinde yer alan renk lekeleriyle birleştirdiği resimleriyle, izleyicilere görsel deneyim sunuyor.

View this post on Instagram

Jale Çelik, KENDİ Sergisi 6 – 27 Mart tarihleri arasında Nişantaşı’nda bulunan Canvas Art Investments’da sanatseverler ile buluşuyor. Kullandığı “kendi” özgün resim tekniğiyle bilinen Jale Çelik; göz alıcı fon renklerinin, birbirinden bağımsız ama bir o kadar da aynı örüntü içerisinde yer alan renk lekeleriyle birleştirdiği resimleriyle, izleyicilere görsel deneyim sunuyor. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergiye imza atmış olan sanatçı, sonsuzluk kavramının hakim olduğu eserlerini bu kez de Canvas Art Investments, Maçka Cad. 29/B Nişantaşı adresinde izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Jale Çelik, Tuvalin üzerinde bir rengi, başka bir renkle gizleyerek oluşturduğu katmanları, daha sonrasında bıçak darbeleriyle özgürce kazıyarak meydana getirdiği alçaltılar ve yükseltilerle tuvali bir nesne haline getiriyor ve üç boyutlu dinamik bir görüntü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Çelik, renkçi üslubuyla 3 boyutlu olarak karşımızda çıkan bu resimlerde boya dışında hiçbir yabancı malzemeyi kullanmıyor. Kullandığı boyayı, yoğun bir uğraşla, uzun mesailerle yeni bir resim unsuruna dönüştürüyor. Jale Çelik kendine has bu tekniğiyle, rengin gücünü kullanmanın yanı sıra, rengi kontrol altında tutarak, resmi sadece renklerle sınırlandırmayıp, anlatıyı figürler üzerinden değil de tuvali bir nesneye dönüştürerek Türk çağdaş sanatına yeni bir soluk kazandırıyor. İzleyiciye, minimalist ama bir o kadar da gösterişli bir görsel deneyim sunan “Kendi” sergisini 6-27 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz. #jaleçelik#kendi#sergi#güncelsergi#art#sanat#sanatetkinliği#canvasartinvestments#resimsergisi#istanbul#nişantaşı#artgallery

A post shared by Vera Mezat (@veramezat) on

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok sergiye imza atmış olan sanatçı, sonsuzluk kavramının hakim olduğu eserlerini bu kez de Canvas Art Investments, Maçka Cad. 29/B Nişantaşı adresinde izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Jale Çelik, Tuvalin üzerinde bir rengi, başka bir renkle gizleyerek oluşturduğu katmanları, daha sonrasında bıçak darbeleriyle özgürce kazıyarak meydana getirdiği alçaltılar ve yükseltilerle tuvali bir nesne haline getiriyor ve üç boyutlu dinamik bir görüntü ile izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Çelik, renkçi üslubuyla 3 boyutlu olarak karşımızda çıkan bu resimlerde boya dışında hiçbir yabancı malzemeyi kullanmıyor. Kullandığı boyayı, yoğun bir uğraşla, uzun mesailerle yeni bir resim unsuruna dönüştürüyor.
Jale Çelik kendine has bu tekniğiyle, rengin gücünü kullanmanın yanı sıra, rengi kontrol altında tutarak, resmi sadece renklerle sınırlandırmayıp, anlatıyı figürler üzerinden değil de tuvali bir nesneye dönüştürerek Türk çağdaş sanatına yeni bir soluk kazandırıyor.

İzleyiciye, minimalist ama bir o kadar da gösterişli bir görsel deneyisunan “Kendi” sergisini 6-27 Mart tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri