Ana SayfaTürkiyeKabul edelim! Türkiye'yi yıllarca iyi bir gazeteci olduğuna inandırdın Cüneyt

Kabul edelim! Türkiye’yi yıllarca iyi bir gazeteci olduğuna inandırdın Cüneyt

Gazeteci görünüp de en gazeteci olmayan kim derseniz cevabı net.

Bir gazeteci hayatı yaşayıp da akılda kalan 3 tane gazetecilik hikayesi yaratamamış kim var derseniz söyleyelim: Cüneyt Özdemir.

Kim teklemeden Cüneyt Özdemir’in unutulmaz 2 tane haberini sayabilir? Ya da kim artık 50’sine merdiven dayamış bir geçkin ergenin Türk basınına bir kavram hediye ettiğini söyleyebilir. Hiç kimse. Çünkü o yıllardır Türkiye’yi iyi bir gazeteci olduğu konusunda kandırmış bir madrabaz.

Mehmet Ali Birand gibi büyük bir ustanın tedrisatından geçip de gazeteciliğe bu kadar uzak kalmak ancak Cüneyt Özdemir gibi ergen triplerindeki bir geçkine nasip olabilirdi.

Soner Yalçın ile birlikte Odatv’yi kuran ikinci isimdi oysa ki. Ancak Soner Yalçın Cüneyt Özdemir’in gazetecilikteki yeteneksizliğini çok çabuk kavradı ve yollarını ayırdı.

Sonrası malum hem dijitalde hem de ekranlada oradan oraya savruldu. En uzun soluklu projesi 5N 1K oldu. Kendi başına bir internet sitesi açtı onu batırdı.

Sonra bir ara ana haber sunmak istedi o işi de batırdı. 

Cüneyt Özdemir gazeteciliğe ihanet etti. Clubber olmakla gazeteci olmak arasında sıkışıp kaldı. Hem mahallenin en yakışıklısı olmak istedi hem de ekranların en başarılı gazetecisi. Sonunda 50’li yaşların başında ergen bir geçkin olarak YouTuber’da fenomen olmak için can atan bir kaybedene dönüştü.

En sonundaysa gazetecilik gözünün bir işe yaramadığı kavradı ve kendini haber konusu yaptı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri