Ana SayfaTürkiyeYakışmadı Ömer Çelik

Yakışmadı Ömer Çelik

Hangisi gerçek Ömer Çelik? Hegel-Marx-Gramsci hayranı olan mı Şehir Üniversitesi’nin kapanmasını savunan mı? Kaderin cilvesine bakın ki AK Part’nin üst yönetiminde felsefeyle, yazı-çizi işleriyle en içli dışlı ismi olarak bilinen Ömer Çelik, Şehir Üniversitesi’nin kapanmasını savunuyor.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında basının karşısına geçti ve tarihe geçen şu açıklamayı yaptı:

“Şehir Üniversitesi ile ilgili durumun siyasi tarafı yok. Şehir Üniversitesi usule aykırı işlemle kredi almak istedi. Teminat olarak gösterilen arazi haksız olarak elde edilmiş. Siyasi bir tavır ya da cezalandırma yok. Öğrenciler mağdur olması söz konusu değildir. Öğrenciler ve akademisyenler mağdur olmayacak, üniversite yönetimi Marmara Üniversitesi’ne devredilecektir.”

Ömer Çelik’in AK Parti’nin bir kültür partisi olduğunu savunmasının üzerinden çok da uzun yıllar geçmedi oysa ki.

Aslında aynı Ömer Çelik geçmişte Hegel okumalarıyla, Marx eleştirileriyle, Gramsci alıntılarıyla tanınır, sevilirdi.

Üniversite fikrinin modern manada babasının Kant olduğu bilinen bir gerçek. Kaderin cilvesine bakın ki Angela Merkel ile görüşmek için gittiği Almanya’da gençlere “Hegel, Kant, Goethe okuyun” tavsiyesinde bulunan Erdoğan’ın hükümet ettiği bir dönemde felsefeyle içli dışlı olduğu bilinen Ömer Çelik, Şehir Üniversitesi’nin kapanacağı haberini duyuruyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz