Ana SayfaTürkiyeKadıköy'de kiliseye yapılan saygısızlakta flaş gözaltılar

Kadıköy’de kiliseye yapılan saygısızlakta flaş gözaltılar

Kadıköy'de Surp Takavor Kilisesi'nin duvarına çıkıp dans eden gençlerin videosu kamuoyunda rahatsızlık yarattı.

Kadıköy’de Surp Takavor Kilisesi’nin duvarına çıkıp dans eden gençlerin videosu kamuoyunda rahatsızlık yarattı. Ömer Çelik olayı kınarken, gençlerin gözaltına alındığı öğrenildi.

Kadıköy Surp Takavor Kilisesi’nin giriş kapısındaki duvarın üstüne çıkan kişiler, müzik eşliğinde oynadı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kilise duvarının üstünde dans edilmesine “Mabedlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktır.” açıklamasında bulundu.

İstanbul Kadıköy’deki Altıyol Meydanı’nda trafiğe kapalı alanda dün akşam saatlerinde yoğun kalabalıklar oluştu. Surp Takavor Kilisesi’nin önündeki yaya yolunda ise bir grup müzik eşliğinde eğlendi. Bu sırada kalabalıktan 3 kişi kilisenin giriş kapısının üzerindeki duvara çıktı. Sosyal medyadan paylaşılan görüntülere göre bu kişilerin duvarın üstüne çıkarak, müzik eşliğinde oynaması tepkilere neden oldu. İstanbul Valiliği ise olayla ilişkisi olan 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Ömer Çelik’ten kınama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kadıköy’de kiliseye yapılan saygısızlığa sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ömer Çelik “Kadıköy Surp Takavor Kilisesi’nin duvarının üstüne çıkan bir grup, bu dini mekana gösterilmesi gereken saygıya yakışmayan davranışlarda bulunmuştur. Surp Takavor Kilisesi’ne yönelik bu saygısızlığı kınıyoruz. Mabedlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktır.” dedi.

Çelik, “Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan, dini mekanların saygınlığına yaraşmayan her türlü eylemi provokasyon olarak değerlendiriyoruz ve insanlık adına mahkum ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Gözaltına alındılar

İstanbul Valiliği, Surp Takavor Kilisesi’ne giriş kapısı üzerine çıkarak uygunsuz davranışlar sergiledikleri tespit edilen 3 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “11.07.2021 Pazar günü saat: 00.55 sıralarında Caferağa Mahallesi Khalkedon Meydanında, Surp Takavor Kilisesi’ne araçla gelen bazı şahısların, giriş kapısı üzerine çıkarak uygunsuz davranışlar sergiledikleri tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalarda; şüpheli Y.E.U ve Ö. F.A ile aracın sahibi O.Y adlı şahıslar 12.07.2021 günü ikametlerinde yakalanmışlardır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. İbadethaneye yapılan bu çirkin davranışı kınıyoruz” denildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri