Ana SayfaTürkiyeKadir Sarıhan'ın kastettiği AK Parti'deki iftira ve tehdit çetesi Pelikancılar mı?

Kadir Sarıhan’ın kastettiği AK Parti’deki iftira ve tehdit çetesi Pelikancılar mı?

Uzun yıllar AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı yapan Kadir Sarıhan’ın partiye yönelttiği eleştiriler bir anda gündem oldu. AK Parti’de devlet kurumlarıyla ticaret uğruna kamu düzenini hiçe sayan, iftira tehdit ve tacizi bir yöntem olarak kullanan çeteciler olduğunu belirten Kadir Sarıhan ne demek istedi? Kadir Sarıhan’ın iftiracı, çeteciler derken kastettiği AK Part’deki Pelikancı yapı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yarardan çok zarar veren o kirli yapı…

Kadir Sarıhan Pelikancıları mı işaret etti?

Bugün Pelikancılar kimdir diye bir soru yöneltilse Ahmet Davutoğlu’nu Boğaz’da bir köşkten yayınladıkları bildiriyle deviren yapı denebilir. Ancak bu tanım yine de meselenin özünü tam vermez. Pelikanı Pelikan yapan baskın özellik amaçlarına ulaşmak için kullandıkları yöntemler: Tehdit, şantaj, ticari çıkar uğruna kaosu göze almak!

Durum böyle olunca Kadir Sarıhan’ın açıklamaları akıllara “Acaba işaret ettiği AK Parti’deki çeteci yapı Pelikancılar mı” sorusunu getiriyor.

Sarıhan’ın sözleri odatv’de manşet oldu

31 Mart yerel seçimleri öncesi başkanlıktan istifa ederek aday adaylığını açıklayan Kadir Sarıhan yine gündeme oturdu. Sarıhan, sosyal medya hesabından yaptığı seri paylaşımlarla, bölgede AKP içinde çeteleşme ve kadrolaşma iddialarını gündeme taşıdı.

Özellikle, “kurumlarda ticaret yapıp, kamu düzenini hiçe sayan iftira, tehdit, taciz gibi utanmazlıkları yapan çete kimler” paylaşımı olay yaratan Sarıhan, parti içi çeteleşmenin yerel seçimleri kaybettirdiğini de belirtti.

Odatv’nin ulaştığı AKP eski ilçe başkanı Kadir Sarıhan, paylaşımlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yalan dolan bir şey yok. Yaşadığımız neyse şahitleri, belgeleri ispatlarıyla bire bir onlar. Artık bardağı taşırdılar ben de bilsinler istedim. Şimdi taciz ve tehdit çetesi parti içinde olan adamlar. Yıllardır ‘sayın Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz’ diyenler, 15 Temmuz akşamı neredeydiler? Kuruluşundan bu yana ben inandığım davam için mücadelemi ettim. Ama artık mesajlarımda da bahsettiğim gibi bardak taştı. İsyanım burada Ak Parti’yi kullanarak Ak Partili geçinenlere. Sayın Erdoğan da son yaptığı konuşmalarda da bu sinyali verdi. Konuşarak değil ama sosyal medyadan daha çok şey anlatacağım izleyin.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz