Ana SayfaTürkiyeKafkas Üniversitesi'nden kişiye özel kadro ilanı

Kafkas Üniversitesi’nden kişiye özel kadro ilanı

Kars Kafkas Üniversitesi, Geleneksel El Sanatları Programı için açtığı akademisyen ilanında Orta Çağ tarihinde yüksek lisans şartı ararken iki gün sonra bu şartı değiştirdi.

Kafkas Üniversitesi, Geleneksel El Sanatları Programı için açtığı akademisyen ilanında Orta Çağ tarihinde yüksek lisans şartı ararken iki gün sonra bu şartı Eski Çağ tarihi olarak değiştirdi.

İlanda yapılan değişiklik ise sosyal medyada ‘adrese teslim kadro’ yorumlarına neden oldu.

Kafkas Üniversitesi 31 Aralık günü yayımlanan ilanında Orta Çağ tarihinde yüksek lisans yapmış olma şartı ararken, iki gün sonra bu şartı Eski Çağ tarihi olarak değiştirdi.

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü, 31 Aralık 2020 tarihinde 28 öğretim görevlisi alımı için Resmi Gazete’de ilan yayımladı. İlanda Kazım Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda Geleneksel El Sanatları Programı için öğretim görevlisi alınacağı duyurulurken, sanat tarihi mezun olmak ve Orta Çağ tarihinde yüksek lisans yapmış olmam özel şartlar arasında sıralandı.

kadro-yine-adrese-teslim-kafkas-universitesi-akademik-ilaninda-iki-gunde-cag-degistirdi-824219-1.

Üniversite ilandan iki gün sonra Resmi Gazete’de bir ilan daha yayımlayarak, Geleneksel El Sanatları Programı için aradığı ortaçağ tarihinde yüksek lisans mezunu olma şartını Eski Çağ tarihi olarak değiştirdi.

kadro-yine-adrese-teslim-kafkas-universitesi-akademik-ilaninda-iki-gunde-cag-degistirdi-824220-1.

İlana sosyal medyadan “Adrese teslim” tepkisi geldi. Hacettepe Üniversitesi araştırma görevlilerinden Muzaffer Karaaslan, “Hadi gelin biraz ağlanacak halimize kahkahalar atarak gülelim. Kafkas Üniversitesi, Geleneksel El Sanatları Bölümü’ne ilk başta Sanat Tarihi lisans mezunu olmak ve Orta Çağ Tarihinde yüksek lisans yapmış olmak şartı vardı. Sanırım alınacak kişinin Eski Çağ çalıştığını fark ettiler” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri