Ana SayfaTürkiyeKağıt toplayıcılarına polis baskını

Kağıt toplayıcılarına polis baskını

Kağıt toplayıcılarına üst üste operasyonlar düzenlenirken bu kez adres için seçilen yer Ataşehir oldu.

Ümraniye’nin ardından Ataşehir’de de kağıt toplayıcılarına operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alınarak Tuzla Göçmen Toplama Merkezi’ne götürüldü.

İstanbul Ataşehir’de kağıt toplayıcılarına yönelik 49 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyona Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi ekipleri katıldı.

Operasyonda çok sayıda yabancı uyruklu kağıt toplayıcı gözaltına alındı.

Öte yandan önceki gün Ümraniye’de atık kağıt işçilerinin depolarına polis ve zabıta ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında işçiler kağıtlarının bulunduğu depoları ateşe verirken polis de havaya ateş açtı.

KAĞIT TOPLANAN ALANLAR YIKILDI

İş makinalarının da kullanıldığı operasyonda kağıt toplanılan alanlar yıkılarak arama yapıldı. Aramalar sonucunda çekçek arabaları ve diğer malzemelere belediye ekipleri tarafından el konuldu.

Gözaltına alınanlar üst aramaları ve kimlik tespitinin ardından otobüs ve minibüslere bindirilerek Tuzla Göçmen Toplama Merkezi’ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan mültecilerin sınır dışı edileceği öğrenildi. Yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca ve pompalı tüfek ele geçirildi.

Ümraniye’de atık kağıt işçilerinin depolarına polis ve zabıta ekipleri tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında işçiler kağıtlarının bulunduğu depoları ateşe verirken polis de havaya ateş açtı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri