Ana SayfaTürkiyeKalleşlik Hürriyet’i! AK Parti’nin besleme kalemleri el ele vermiş Davutoğlu’na saldırıyor

Kalleşlik Hürriyet’i! AK Parti’nin besleme kalemleri el ele vermiş Davutoğlu’na saldırıyor

Ahmet Hakan ve Abdulkadir Selvi bir kez daha Ahmet Davutoğlu'nu hedef aldı. Davutoğlu'na söz hakkı vermek varken iftira ve yalanı seçen Ahmet Hakan'ın asıl amacı ne?

Millet açlıktan kırılırken Hürriyet yazarları adeta saray sosyetesi havalarında yazılar yazmaya devam ediyor.

Gerçek siz ona inanmadığınızda değişmeyen şeydir derler. Davutoğlu uzaklaştığından beri AK Parti büyük bir bunalım yaşıyor. Son olarak biliyorsunuz Ali Babacan daha fazla dayanamadı ve AK Parti’yi terk etti. AK Parti’deyken iki ismin de Erdoğan’ı defalarca eleştirdiğini biliyoruz. Bu bilgiler basında çok kez yer aldı.

Ali Babacan’ın Halk TV’de yaptığı açıklamalardan sonra Hürriyet gazetesinin iki yazarı Abdulkadir Selvi ve Ahmet Hakan yine bir şekilde konuyu Ahmet Davutoğlu’na getirmeyi başardı. Aslında Davutoğlu’nu eleştirirken akıllarının bir ucuyla da millet şöyle düşünsün istiyorlar. “AK Parti ve Erdoğan kaybederse Türkiye kaybeder.” Bu fikri millete aşılamak istiyorlar ancak işe yaramıyor. Çünkü ortada bir büyük başarısızlık var ve bu sadece ve sadece AK Parti’ye ait. Bugünkü AK Parti’ye ait. Son 3-4 yıldaki AK Parti’ye ait.

Erdoğan’a en ufak bir eleştiri yöneltmekten aciz gazeteciler, kanaat önderleri durmadan Davutoğlu’na, Ali Babacan’a saldırıyor. Bilmiyorlar ki asıl kötülüğü Erdoğan’a yapıyorlar.

Yetkileri sınırsız olmuş gücü kanun hükmünde kararname kadar etkili olmuş bir Erdoğan yarattılar.

Türkiye’nin bugün içine düştüğü çıkmazda aslında AK Parti kadar onu durmadan alkışlayan, ona durmadan yağ çeken gazeteciler de sorumlu.

Gerçeği öğrenmek bir ülkenin çıkarınadır her zaman. Ve Hürriyet’in özellikle Ahmet Hakan ve Abdulkadir Selvi eliyle yıllardır yapmaya çalıştığı şey gerçeği Erdoğan’dan gizlemek.

Vıcık vıcık yazıları ve yılışık analizleriyle durmadan yeni yalanlar, yeni iftaralar…

Ahmet Hakan ve Abdulkadir Selvi ısrarla Davutoğlu’nun ‘muhalif kanallarda’ açıklamalar yaptığını söylüyor. Ama bir türlü de Davutoğlu’nu CNN Türk ekranlarına davet edemiyorlar. 

Biliyorlar ki Davutoğlu öncü bir kuşak yetiştirme gayretinin ifadesidir. Siyaset için varlığı istikamet tayin edicidir.

Bugün çökmüş bir AK Parti ile karşı karşıyayız. Neden çöktü peki? Çünkü hesap verebilirlik ya da demokrasi gibi kavramları AK Parti ayak bağı olarak görüyor.

Ak Parti’nin temel jesti kanunlar karşısında herkesi eşit kılmak, gelir adaletsizliğine son vermek ve demokratik kucaklayıcı bir devinimdi. Ancak onun bu büyüleyici jesti de Ahmet Hakan ve Selvi gibi kaypak kalemlerin de büyük yardımlarıyla hızla silinip gitti.

Millet açlıktan kırılırken Hürriyet yazarları adeta saray sosyetesi havalarında yazılar yazmaya devam ediyor.

İnsan bir taraftan da merak ediyor. Sürekli ‘Bakın gördünüz mü Ahmet Davutoğlu sürekli muhalif kanallarda” diyen Ahmet Hakan ve Abdulkadir Selvi acaba bu tweet için ne diyecek?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri