Ana SayfaTürkiyeKalpaklı Mehmet Şevket Eygi 'ajan' iddiasına bir hafta sonra dönüş yaptı!

Kalpaklı Mehmet Şevket Eygi ‘ajan’ iddiasına bir hafta sonra dönüş yaptı!

Mahmut Övür’ün kendisinden imalı şekilde şehirli entelektüel Müslüman diye bahsettiği Mehmet Şevki Eygi için Genelkurmay İstihbarat Dairesi’nin eski başkanı İsmail Hakkı Pekin, “1959 yılında Özel Harp Dairesi için çalışmış bir etki ajanıydı” demişti. Hem İsmail Hakkı Pekin’in bu sözleri hem de Sabah yazarı Mahmut Övür’ün iddialar hakkındaki yazısı büyük merak uyandırmıştı.

Etki ajanlığı iddiası için ne diyeceği merak edilen Mehmet Şevki Eygi, olayın üzerinden bir hafta geçtikten sonra bir cevap yayınladı.

Mehmet Şevki Eygi ‘ajan’ iddiasına yanıt verdi

Milli gazete yazarı Mehmet Şevki Eygi, kendisine ‘ajan’ diyen İsmail Hakkı Pekin’e bugün cevap verdi.

“Emekli bir general, bir TV programında ‘Fethullah Gülen’le beraber sanırım belki şey olur, Mehmet Şevket Eygi, birkaç böyle… Bu insanların hepsi, Özel Harp’te Seferberlik Tetkik Kurulu kapsamında alınan adamlar’ cümlesini sarf etti. Bu iddia TAMAMEN yalandır, iftiradır, düzmecedir, gülünçtür, hayalîdir. Bendeniz o tarihte 26 yaşında silik bir memurdum. FG ise 16 yaşında bir molla, bir medrese talebesi… Yalan olduğu buradan belli!.. Generali iddiasını ispata çağırıyorum. Bunu yapamazsa kendisini mahkemeye verecek, yalancı müfteri olduğunu tescil ettirip hükme bağlatacağım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz