Ana SayfaTürkiyeKameralar kayıttaydı! 17 yaşındaki genç böyle isyan etti

Kameralar kayıttaydı! 17 yaşındaki genç böyle isyan etti

Sürekli değişen sınav sisteminden yakınan ve "AK Parti'den bıktık" diyen 17 yaşındaki bir genç isyanını Ali Babacan vasıtasıyla bütün Türkiye'ye duyurdu.

Sürekli değişen sınav sisteminden yakınan ve “AK Parti’den bıktık” diyen 17 yaşındaki bir genç isyanını Ali Babacan vasıtasıyla bütün Türkiye’ye duyurdu.

Balıkesir’de DEVA Partisi lideri Babacan ile karşılaşan 17 yaşındaki gencin sözleri, Türkiye fotoğrafına da ışık tuttu. Anne ile babasının emekçi olduğunu söyleyen genç, geleceğinden kaygı duyduğunu belirterek isyan etti: Bir gün sınavı değiştiriyorlar, bir gün sistemi değiştiriyorlar bıktık artık. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmesini istemiyorum.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Babacan’ın yanına gelen 17 yaşındaki lise öğrencisi bir genç, Türkiye’de yaşamanın çok stresli olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“17 yaşındayım. Bu ülkede yaşıyorum ama yemin ederim ki, bu ülkede yaşamak stresli. Öğrenciyim ama yemin ediyorum ki, geleceğimden şüphe duyuyorum.

AK Parti’den bıktık

Gelecek sene üniversite sınavına gireceğim. Siyaset bilimi bölümünü istiyorum. Bize güzel bir gelecek vaat edin. Bu AK Parti’den bıktık, Sayın Başkanım. Yemin ederim elim ayağım titriyor şu an.

Bir gün sınavı değiştiriyorlar, bir gün sistemi değiştiriyorlar bıktık artık. Babam, annem emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor. Beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmesini istemiyorum.”

Gencin isyanını dinleyen Babacan, şöyle karşılık verdi: Bu ülkenin düzelmesinin yolu yönetenlerin dürüst ve ehil olmasından geçiyor. Fırsat eşitliği ve hak edenin hak ettiğini alması gerekiyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri