Ana SayfaTürkiyeKani Torun'dan Gergerlioğlu mesajı: Demek ki Ankara'da hakimler varmış!

Kani Torun’dan Gergerlioğlu mesajı: Demek ki Ankara’da hakimler varmış!

Faruk Gergerlioğlu'nun tahliye edilmesi beklenirken Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun'dan ihlak kararı hakkında bir mesaj geldi.

Anayasa Mahkemesi, vekilliği düşürülen ve hapse giren Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında “siyasi faaliyette bulunma hakkı ve kişi hürriyeti hakkının” ihlal edildiğine karar verdi. Gergerlioğlu’nun tahliye edilmesi beklenirken Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun’dan ihlak kararı hakkında mesaj geldi.

Anayasa Mahkemesi’nin kararının umutlandırıcı olduğunu vurgulayan Kani Torun, “Anayasa Mahkemesi üyelerini tebrik ediyorum. Demek ki Ankara’da hakimler varmış” ifadelerini kullandı.

Vekilliği düşürülen Gergerlioğlu’nun, Enis Berberoğlu gibi Meclis’e dönmesi için süreç başlayacak.

Ne olmuştu?

Anayasa Mahkemesi (AYM) milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili kararını verdi. Gergerlioğlu’nun bireysel başvurusunu değerlendiren Yüksek Mahkeme, Gergerlioğlu’nun seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar verdi.

AYM, Gergerlioğlu’nun tahliyesi için yerel mahkemeye yazı da gönderdi. Oğlu Salih Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “Anayasa Mahkemesi, babam hakkında ‘hak ihlali’ kararı verdi” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri