Ana SayfaTürkiyeKani Torun: Selçuk Özdağ'a saldıranların serbest bırakılması, siyasetçilere "kendi başınızın çaresine bakın"...

Kani Torun: Selçuk Özdağ’a saldıranların serbest bırakılması, siyasetçilere “kendi başınızın çaresine bakın” demektir

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, KARAR TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un konuğu oldu

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, KARAR TV’de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. Bi’Karar Ver adlı programın konuğu olan Torun, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Torun’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Adı üstünde terör örgütü. Ondan ahlaki bir davranış bekleyemezsin. Ancak iktidar sözcülerinin muhalefete yönelik suçlama tarzını da çok ahlaki bulmadığımı söylemek isterim.

Muhalefetin sesini kısmak isteyenler, kaba kuvvete başvuruyor. Organize saldırı yapanlar, serbest kalıyor. Talimat düzeninde hangi reformu yaparsanız, yapın. Fark etmiyor.

Ayasofya baş imamının sözlerini, düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiriyor. Fakat sözlerinin içeriği teolojik bir tartışma.

İktidar, yolsuzluklarını ve yanlışlarını din ile kapatmaya çalışıyor. Bu yüzden genç nesil dinden uzaklaşıyor, deizm akımının olması boşuna değil. Çünkü iktidarın yanlışları aynı zamanda dine fatura ediliyor. Dinin araçsallaştırılmasının önüne geçilmeli.

İktidarı destekleyen çevrelerin, tüm olanlara karşı iki tane meşrulaştırma yöntemi var. Birincisi AK Parti giderse CHP gelir. İkincisi ise kazanımlarımızı kaybederiz. İkisinde de yanlış bir okuma var.

Bizim camia, ahlaki üstünlüğünü kaybetti. Herkes bir şekilde, bu iktidar yoluyla bu yağmaya bulaştı. Küçük karşılıklar yüzünden, bütün bu yolsuzluk ve hırsızlık düzenini görmezlikten geliyorlar.

Türkiye’de siyasetin alanını daraltmak isteyenler, muhalefetin sesini kısmak isteyenler normalde kısamadıkları sesi kaba kuvvet kullanarak kısmaya çalışıyorlar.

Türkiye’de fikrini beyan ettiği için insanlar hapiste yatıyor, öldürme kastıyla organize bir şekilde bir siyasetçiye saldıranlar serbest kalıyor. Hukuk reformu diyorlar ya, önce yapacakları şey kafalarını değiştirmek.

Selçuk Özdağ’a saldıran saldırganların serbest bırakılması, siyasetçilere “kendi başınızın çaresine bakın” demektir. Bu çok tehlikeli bir gelişmedir. Bu yapılan “hukuk reformu” söylemlerinin içi boş bir retorik olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

“Hukuk reformu” sadece seçime kadar gündemi değiştirmek ve Türkiye’nin esas gündemi olan ekonomik bozukluğun, insanların açlığının, fakirliğinin ve yolsuzlukların konuşulmaması için ortaya atılmıştır.

Niyetleri daha baskıcı bir anayasa. Yani bu yetmiyor. Bu kadar gücün yetmediği yerde daha baskıcı bir anayasa ne olabilir? 1930’ların Almanya’sına mı çevirecekler bizi?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri