Ana SayfaTürkiyeİYİ Parti'den Suriyeli kadınlara etnik temizlik önerisi! Kani Torun cevabı anında yapıştırdı

İYİ Parti’den Suriyeli kadınlara etnik temizlik önerisi! Kani Torun cevabı anında yapıştırdı

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Tamer Demirer’nin Suriyelilerle ilgili ‘kafatasçı’ paylaşımı büyük tepki çekti. Demirer'e Kani Torun'dan tepki gecikmedi.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve ARGE Başkanı olan Prof. Tamer Demirer’nin Suriyelilerle ilgili ‘kafatasçı’ paylaşımı büyük tepki çekti. Demirer’e Kani Torun’dan tepki gecikmedi.

Türkiye’ye sığınan Suriyeliler hakkında kelle hesabıyla toplumsal çıkarımlarda bulunan Taner Demirer’e tepki Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun’dan geldi.

Taner Demirer’in kafatasçı paylaşımına tepki geldi

İYİ Partili Taner Demirer twitter’dan paylaştıığı mesajında “Bir suriyeli kadın ortalama 8 doğum yapıyor. 10 yıl sonra Türkiye’deki suriyeli sayısı 10 milyonu geçecek. Kültürel ve demografik değerlerimizi hızla bozacak ve çocuklarımızın geleceğini çalacak suriyeliler hemen ülkelerine gönderilmelidir!” ifadelerini kullandı.

Kani Torun’dan Taner Demirer’e tepki

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, Taner Demirer’e “Etnik temizlik öneriyor” sözleriyle tepki gösterdi. İşte Kani Torun’un o sözleri:

“Dile bakar mısınız! Avrupa’daki ırkçıların Türkler ve diğer göçmenler için söylediklerinden zerre farkı yok. Göçmen politikası önermiyor, etnik temizlik öneriyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri