Ana SayfaTürkiyeKani Torun'dan Hakan Aygün'ün tutuklanmasına Egemen Bağış göndermesi: Bu müptezeli Doğu Avrupa’da...

Kani Torun’dan Hakan Aygün’ün tutuklanmasına Egemen Bağış göndermesi: Bu müptezeli Doğu Avrupa’da bir başkente büyükelçi yapmak varken niye tutukluyorsunuz ki?

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Dış Politika Başkanı Cemalettin Kani Torun’dan, Hakan Aygün’ün tutuklanmasına ilişkin çarpıcı bir yorum geldi.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz aylarda Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanan Ozan Ceyhun, geçmişte Milli Gençlik Vakfı için terörist ifadesi kullanmış daha sonra AK Parti ve hükumet aleyhine de çokça ağır hakaret ve eleştiri içeren beyanatları gerek yazılı gerek görsek basında sık sık yer bulmuştu. Geçen süreç içerisinde her ne olduysa kendisini önce A Haber’de göstermeye başlayan Ozan Ceyhun, 2020 yılının başlarında ise Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine kadar yükselmişti.

Tıpkı Bakara suresiyle dalga geçtiği ses kayıtları ortaya dökülen ve Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan el çektirilip bir süre ortalardan kaybolmasının ardından geçtiğimiz sene Prag Büyükelçiliğine atanan Egemen Bağış gibi.

Gazeteci Hakan Aygün de geçtiğimiz günlerde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın IBAN numaralarını paylaşmasının ardından, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden ayetlerle dalga geçerek “Ey IBAN edenler” diye başlayan bir paylaşımla her görüşten insanın tepkisine konu olmuştu.

Gelecek Partili Kani Torun, dini ve manevi değerlere hakaret edenlerin büyükelçilik makamıyla adeta ödüllendirilmesine kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Hakan Aygün üzerinden bir göndermede bulundu.

Gelecek Partili Torun, Egemen Bağış’a atıfta bulunarak, “Kur’an ayetleriyle dalga geçen bu müptezeli Doğu Avrupa’da münhal bir başkente büyükelçi yapmak varken niye tutukluyorsunuz ki?” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri