Ana SayfaTürkiyeKani Torun'dan iktidara 'büyükelçi' çağrısı: Derhal “persona non grata” ilan edip memleketine...

Kani Torun’dan iktidara ‘büyükelçi’ çağrısı: Derhal “persona non grata” ilan edip memleketine gönderin

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kani Torun, Çin Büyükelçiliğinin dün yaptığı paylaşıma ilişkin iktidara çağrıda bulundu

Çin Ankara Büyükelçiliğinin dün yaptığı paylaşıma siyasi parti temsilcilerinden ardı ardına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Gelecek Partisi Genel Sekreteri ve eski büyükelçi Kani Torun, Çin’in Ankara Büyükelçisi Li’nin ‘persona non grata’ yani ‘istenmeyen kişi’ ilan edilerek Çin’e gönderilmesi gerektiğini savundu.

Çin Büyükelçiliği, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek yaptığı paylaşımda, bu ikilinin 1990 yılında Çin tarafından gerçekleştirilen Barın katliamını anmasına tepki göstermiş ve tehditkar bir dille bir mesaj paylaşmıştı.

Bu paylaşım üzerine Çin’e peş peşe tepkiler gelirken Gelecek Partili Torun da “İktidara çağrımdır. Bu büyükelçiyi derhal “persona non grata” ilan edip memleketine gönderin. Eğer yapmazsanız bir daha da şahsiyetli dış politika nutukları atmayın” ifadeleriyle iktidara çağrıda bulundu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri