Ana SayfaTürkiyeÖmer Çelik’ten hilafet çağrısına cevap

Ömer Çelik’ten hilafet çağrısına cevap

Yeni Şafak grubunun çıkardığı Yeni Hayat dergisinin hilafet çağrısına AK Parti hükümetinden güçlü itiraz geldi. Tartışılan kapakta “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” ifadeleri tartışma yaratmıştı.

Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik, Yeni Şafak grubunun hilafet çağrısına, “Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir” sözleriyle karşılık verdi.

Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından hükümete yakın yayın organlarında ve sosyal medyada yapılan hilafet çağrıları AKP’yi rahatsız etti. Türkiye’nin mevcut siyasal rejimiyle ilgili ortaya çıkan tartışma ve kamplaşmanın sağlıksız olduğunu vurgulayan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Hükümete yakın bir medya kuruluşuna ait olan dergide ‘hilafet çağrısı’ yapılmasına tepkiler büyüyor. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmenin yanlış olduğunu belirterek “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi. Çelik’in Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

* Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir.

CUMHURİYET GÖZBEBEĞİMİZDİR

* Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir.

* Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz.

* Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir.

Ömer Çelik: Atatürk’ü saygıyla yad ediyoruz

* Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz.

* Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız. Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri